"Priekšnosacījumi Ukrainas pretuzbrukumam ir izveidojušies," intervijā Latvijas Radio sacīja Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns, piebilstot, ka viņa redzējumā "vēl esam nosacītā sagatavošanās fāzē".

Aktīvākās cīņas šobrīd notiek trīs sektoros – pie Bahmutas, Doņeckas un Zaporižjas apgabalu pusē, informāja Pudāns. "Domāju, ka kāds no šiem virzieniem būs tālākais. Domāju, ka lielāks uzbrukums vēl ir gaidāms, tas, ko tagad redzam, ir sagatavošanās un izlūkošana."

"Gaidāmā Ukrainas pretuzbrukuma mērķis drīzāk būs atgūt noteiktas teritorijas, nevis Krievijas spēku satriekšana," vērtē Kaspars Pudāns.

Komentējot Kahovkas HES uzspridzināšanu Ukrainā, komandieris vērtēja, ka "precīzi nevar pateikt, vai tas bija militāru apsvērumu dēļ, lai kavētu pretuzbrukumu vai lai radītu teroru".

Glābšanas un evakuācijas darbi Ukrainā turpinās Hersonas apgabalā, Dņepras upes labajā krastā, ko kontrolē Ukraina, vietās, kas applūda pēc Kahovkas aizsprosta uzspridzināšanas pirms trim dienām. Šos darbus apgrūtina regulārās Krievijas karaspēka apšaudes

Tāpat sarunā Kaspars Pudāns norādīja, ka interese par iestāšanos Zemessardzē joprojām ir gana augsta, un valsts aizsardzības dienests nav konkurents Zemessardzei, jo abiem dienestiem ir dažādas auditorijas.