Pavasarīgu noskaņu piepildīts, gaišs un dzīvespriecīgs ir vīru kora "Dziedonis" jaunais albums "Ziedonis un Dziedonis", kura prezentācijas koncerts notiks nākamnedēļ, 19.aprīlī, Nacionālajā bibliotēkā. Albuma pamatā ir 15 miniatūras ar Imanta Ziedoņa dzeju, savulaik radītas tieši vīru korim "Dziedonis". Katra miniatūra nosaukta kādas sievietes vārdā. Gan albumā, gan koncertā miniatūras papildinās Imanta Ziedoņa dzejas un prozas lasījumi Kaspara Znotiņa sniegumā.

Savulaik pēc "Dziedoņa" vadītāja Imanta Kokara lūguma četri komponisti tieši "Dziedonim" sacerēja 15 muzikālas miniatūras. To iedvesmas avots bija Imanta Ziedoņa lakoniskie, haikām līdzīgie dzejoļi no krājuma Mirkļi. Foreles". Katrs dzejolis un arī miniatūra bija velte kādam sievietes vārdam.

Vīru koris "Dziedonis" miniatūras ik pa laikam iekļāvis savos koncertos, bet šogad – savā simtās jubilejas gadā – ieskaņojis arī albumā "Ziedonis un Dziedonis". Tāpat kā savulaik Imanta Kokara veidotajā programmā miniatūras papildina Ziedoņa dzeja un proza aktiera lasījumā.

"Toreiz piedalījās aktieris Harijs Liepiņš, bet šoreiz mums piedalīsies Kaspars Znotiņš. Es biju klāt, kad viņš Radio mājā ierunāja šos tekstus, es īstenībā pirmo reizi biju liecinieks tādam brīdim, kā tas top, un es biju sajūsmā. Cik niansēti viens cilvēks var pasniegt katru frāzīti. Ļoti interesanti tas bija," stāsta kora "Dziedonis" mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars.

Miniatūras komponējuši Marģeris Zariņš, Pēteris Plakidis, Imants Kalniņš un Romualds Kalsons, katrs ieliekot savu izjūtu par Ziedoņa dzejoļiem, kas nodēvēti dažādu sieviešu vārdos.

Miniatūras atklāj ļoti plašu sieviešu raksturu galeriju, gan mīļas un siltas būtnes, gan skaistas, bet aukstas un nežēlīgas, bet visa programma kopumā ir kā vēstījums par mīlestības visdažādākajām izpausmēm, sākot no erotikas un jūsmas līdz cildenam jūtu dziļumam. Kā īsti pavasarim atbilstošu programmu raksturo kora "Dziedonis" diriģents Oskars Jeske.