Kāda ir homeopātisko līdzekļu uzraudzība un izplatīšanas noteikumi Latvijā? Krievijas zinātņu akadēmijas vadītāja vietnieks, akadēmiķis Aleksejs Hohlovs nesen veica eksperimentu, kurā noskaidroja – pētot vairākus Krievijā populārus homeopātiskos līdzekļus tajos, ar modernu tehnoloģiju palīdzību nav izdevies atklāt aktīvās vielas klātbūtni. Viens no līdzekļiem, ko pētīja akadēmiķis ir arī Latvijā populārs homeopātiskais līdzeklis – Oscillococcinum.

Hohlovs konstatējis – tajā ir teju vai tikai laktoze, bet aktīvo vielu atrast nav izdevies. Viņš norāda – saturs gan atbilst aprakstam tomēr bažas rada jautājums – kā iespējams, ka līdzeklis, kurā pat ar modernām metodēm nevar atrast aktīvo vielu, var atstāt jebkādu efektu uz tā lietotāju.

Ar spektometra palīdzību analizējot vairāku homeopātisko līdzekļu sastāvu, tehnoloģija neatrod aktīvo vielu. Šādi secinājumi pēc eksperimenta radušies Krievijas zinātņu akadēmijas viceprezidentam, profesoram Aleksejam Hohlovam. Viņš norāda – saturs atbilst aprakstam, bet neesot skaidrs – kā iespējams, ka medikamentam, kura molekulas neatrod pat modernas tehnoloģijas, var būt iespējams atstāt jebkādu iespaidu uz cilvēka veselību.

Sižetā izskanējušo komentē Saeimas sociālo un darba lietu komisijas vadītāju Andris Skride (Aattīstībai/ Par!)