Pētot žurnālistu drosmi atmodas laikā un ceļā uz 4.maiju, mēs, protams, gribējām paskatīties arī paši uz sevi Latvijas Radio. Mūsu leģendārajai kolēģei Ingrīdai Ābolai bija tāds “cīsiņu stāsts”: 1989.gadā viņa bija uzodusi, ka Valmieras gaļas kombinātā īpašā slepenā cehā gatavo labākus cīsiņus partijas vadībai. Un viņai izdevās to visu dabūt ēterā.

Pēc pusotra mēneša, 4.maijā, apritēs 30 gadu, kopš Augstākā padome nobalsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Gaidot šo gadadienu, turpinām ierakstu ciklu, veltītu mediju lomai ceļā uz 4.maiju. Un šodien stāsts par mums pašiem – par zīmīgiem Latvijas Radio raidījumiem un personībām, kas 80.gados sildīja Latvijas sabiedrībā briestošo Atmodas noskaņu. Stāsta četri tā laika Latvijas Radio žurnālisti – Rišards Labanovskis, Ingrīda Ābola, Lia Guļevska un Zaiga Grīnberga.

Lai tematam pievienotu mūsdienu dimensiju, laiku, kad savā ziņā par žurnālistu un satura veidotāju var kļūt ikviens, kurš vēlas, uzklausām neatkarīgo pētnieci un uzņēmēju Olgu Procevsku. Viņa vērtē, ka atšķirībā no Atmodas laika, šodien gan sabiedrība, gan mediji ir daudz sadrumstalotāki. Šodien arvien grūtāk runāt par inteliģenci tādā izpratnē, kāda tā bija Atmodas laikā.