Lai gan, būdama opozīcijā, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) pērn divas reizes sniedza Saeimā priekšlikumu samazināt pievienotās vērtības nodokli vairākiem pārtikas produktiem, tagad, nonākot valdībā, ZZS šī gada budžetā vairs šo priekšlikumu neuztur, intervijā Latvijas Radio atzina zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS).

"Mēs par to esam runājuši visu laiku, un mēs to rosinām gan attiecībā uz augļiem un dārzeņiem, gan attiecībā uz citām lietām, bet tas būs kopīgs koleģiāls lēmums; ja mums izdosies pārliecināt kolēģus, būtu tāda likme arī kādiem citiem produktiem; ja neizdosies to panākt, tad nebūs," sacīja Krauze.

Krauze turklāt norādīja, ka, nākotnē spriežot par samazinātām PVN likmēm, būtu jāvērtē, "vai mēs ar šādām likmēm nepalīdzam importa produkcijai". Viņš neizslēdz, ka nākotnē varētu atgriezties pie kādreizējās partijas ieceres – atsevišķiem pārtikas produktiem pilnībā atcelt pievienotās vērtības nodokli.

Savukārt, runājot, par iepriekšējā zemkopības ministra Didža Šmita no „Apvienotā saraksta” rosinājumu nedēļas nogalēs slēgt tirdzniecības centrus, Krauze minēja, ka būtisks ir gan ekonomiskais aspekts – jeb, ko valsts iegūst no šī lēmuma, gan arī iedzīvotāju viedoklis. Krauze uzskata, ka jautājums nav slēgts, tomēr šī jautājuma risināšana nebūšot viņa galvenā prioritāte.