Augšdaugavas novadā izveidots unikāls Daugavas loku makets. Tas ir vairāku kvadrātmetru liels, kurā ir redzams gan Daugavas loku reljefs, gan meži, apdzīvotās vietas, kultūras objekti – viss, kas liecina par šī Daugavas krāšņākā posma, sākot no Krāslavas līdz Daugavpilij, dabas un vēstures unikalitāti. Bet galvenais elements šajā maketā ir upe Daugava ar dabiski plūstošu ūdeni, pa kuru var laist miniatūrus koka plostus.
Maketa galvenā sūtība atgādināt par seno Latgales plostnieku amatu un popularizēt šobrīd te – Daugavas lokos notiekošo aktīvo atpūtu uz plostiem. Makets ir transformējams, kas nozīmē, ka tas ceļos uz dažādām izstādēm, bet par galveno tā mītnes vietu kļūs Naujenes novadpētniecības muzejs.
Augšdaugavas novada Špoģu mūzikas un mākslas vidusskolas foajē izvietots milzīgs makets, tas jau ir gala tapšanas stadijā, rāda šī apjomīgā un reizē arī smalkā darba autors Valdis Grebežs.
„Te ir plostiņi, kurus ieliek ūdenī un tie brauc, sākot no Krāslavas līdz Daugavpilij. Šis tas vēl te ir pielabojams, krūmiņus nedaudz jāiekrāso.”
Makets, kura fonā ir liels Daugavas loku attēls, ir Augšdaugavas novada biedrības „Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs” ideja, ko atbalstīja „Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma”, stāsta Rolands Gradkovskis – Augšdaugavas novada Kultūras un tūrisma pārvaldes Tūrisma nodaļas vadītājs.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X