Latvijas radio lietotnes logo


Neraugoties uz to, ka pēc Valsts prezidenta nodošanas otrreizējai caurlūkošanai Saeima par gadu ir atlikusi galīgo izšķiršanos par izstāšanos no Stambulas konvencijas, šovakar, 6. novembrī, septiņos vakarā Doma laukumā Rīgā un daudzās citās pilsētās notiks protesta akcija „Nosargāsim Māti Latviju” pret Latvijas izstāšanos no konvencijas.

Pirms nedēļas līdzīgā protestā pie Saeimas pulcējās ap pieciem tūkstošiem cilvēku, un mītiņš kļuva par vienu no lielākajiem pēdējos gados. Sieviešu tiesību aizstāvības centra „Marta” vadītāja Iluta Lāce intervijā Latvijas Radio raidījumā Labrīt paredzēja, ka arī šovakar Rīgas centrā gaidāms daudz cilvēku.

Protestētājus aicina ģērbties sarkanā un uz Vecrīgu ņemt līdzi plakātus, kā arī mazus lukturīšus, atstarotājus, drošas āra sveces sarkanā vai baltā krāsā vai citus gaismas avotus. Policija sola pastiprinātu kārtības uzraudzību.