Tuvojoties pavasara lauku darbu sezonai, pieaug interese par vietējo produkciju. „Rīgas Centrāltirgus” apmeklētāji lūko pēc vietējiem gurķiem, kāpostiem un citiem dārzeņiem un ir nemierā, ka tirgū to piedāvājums ir ļoti niecīgs. Tāpat izskan aicinājumi sakārtot transporta piebraukšanu.

"Viss importa, ievests. Viss ir otrā šķira, nekas nav pirmā šķira. Vasaras sezonā ir vairāk [vietējo preču], it sevišķi, kad ir Nakts tirgus, tad ir ko izvēlēties. Bet tā jūs jau redzat, pēc kā tirgus izskatās – viss ir tukšs.

Izskatās, ka daudz[dārzeņu] ir ārzemju, ievesto. Es nezinu, vai gurķi un tomāti ir vietējie, laikam jau nav. „Getliņu” tomāti jau dikti dārgi. Šeit tomāti ir par eiro kilogramā, bet, kas tur ir iekšā, to jau laikam neviens nezina. Kas būtu jāuzlabo? Nezinu. Tirgus ir tirgus.

Gribētos tā, kā kādreiz tirgus bija, ka bija no viena gala līdz otram pilns, ar puķēm un visu ko. [Tirgus] ir tukšs, jā. [Gribu] bumbiereni nopirkt, kārtīgu, kokvilnas, normālas kokvilnas zeķes nopirkt. Nav kur. Man liekas, ka no rīta viņi vēlu sāk [darbu], un arī vakarā diezgan agri taisās ciet. Ja satiksme būtu [tramvajs], tad vairāk arī būtu pircēju.”

Tā par „Rīgas Centrāltirgus” darbu spriež tirgū sastaptie rīdzinieki. Vairāki aptaujātie izteica vēlmi pēc lielāka vietējo zemnieku skaita un produkcijas.

Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja Agita Hauka saka, ka uzlabojumi ir, bet būtu jārisina vēl daži jautājumi.