10.oktobrī Latgales vēstniecībā "Gors" atklās 9. Starptautisko ērģeļmūzikas festivāls "ORGANismi", kas šoreiz ļaus ne vien iepazīt ērģeļu kā koncertinstrumenta bagātību un iespējas, bet ielūkoties arī pašu mākslinieku dzīves aizkulisēs, tostarp atklājot dziļi personiskus stāstus.

Jau šovakar ar koncertprogrammu “Jazz. Spors. Bach.” Latgales vēstniecībā "Gors" tiks atklāts 9. Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi”. Tradicionāli to atklās ārvalstu viesi, šoreiz tie būs mūziķi no Grācas un Štutgartes mūzikas augstskolām, piedāvājot klausītājiem neparastu un džeza estētikā balstītu Johana Sebastiana Baha ērģeļu trio sonāšu programmu. Šogad klausītājiem tiks piedāvāti četri notikumi, Rēzeknē tos pulcējot nedaudz ilgāk nekā ierasts, stāsta Latgales vēstniecības "Gors" Mākslinieciskās un pasākumu nodaļas vadītāja Ilona Rupaine.

Šā gada festivāla moto ir "DOT un DOTIES", kas vēstī par dziļi personiskām mākslinieku sajūtām un dzīvi ārpus skatuves spozmes – par laiku ceļā, došanu un piedošanu, atklāj festivāla mākslinieciskā vadītāja, ērģelniece Iveta Apkalna.

11. oktobrī notiks tikšanās ar vadošo Latvijas Nacionālā baleta solisti Jūliju Braueri, aicinot iepazīt baletdejotājas ikdienas rituālus, dienas režīmu, sapņu lomas un daudz ko citu.

Savukārt, sestdien gaidāma pirmizrāde koncertuzvedumam „DOT un DOTIES” , kurā ērģelnieces Ivetas Apkalnas sievietes-ērģelnieces stāsts satiksies ar baletdejotājas Jūlijas Braueres sievietes-baletdejotājas stāstu. Tas būs režisores Ineses Mičules un scenogrāfa Reiņa Dzudzilo veidots dziļi personisks, poētisks un reizē arī skaudrs vēstījums.

Festivāla noslēgumā lieliem un arī maziem skatītajiem būs iespēja baudīt koncertizrādi “Kaimiņi”, kas stāstīs par kaimiņu būšanām un nebūšanām. Uzveduma režisors un aktieris Gerds Lapoška atklāj, kā šī viņam būs pirmā pieredze strādājot ar bērnu programmām.

Latgales vēstniecībā "Gors" no šodienas līdz pat 18. oktobrim norisināsies 9. Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls „ORGANismi”, aicinot baudīt četrus koncertus, tostarp divus jaundarbus un turpināt iepazīt ērģeļmūzikas daudzveidību, kā arī atklāt mākslinieku dzīves dažādās puses, tostarp dziļi personiskās.