Nacionālajai mikročipu iniciatīvai pievienojušies jauni partneri, tostarp vairāki lieli ārvalstu uzņēmumi vai to meitaskompānijas Latvijā. Uzņēmēji gatavi stiprināt šīs nozares potenciālu gan globālajās piegādes ķēdēs, gan produktu testēšanā un jauno speciālistu sagatavošanā.
Nule kā parakstītais līgums paredz, ka šai mikročipu iniciatīvai pievienojas vairāki jauni uzņēmumi – tostarp globālās kompānijas "Siemens" ("Siemens Industry Software Oy"), "Bosch", vairāki bezpilota lidaparātu un elektronikas montāžas nozares uzņēmumi un citi. Šī iniciatīva varētu dot lielu ieguvumu Latvijai – gan kompetenču centru un zinātniskus atklājumus, gan mikročipu ražotni.
Jaunie partneri apņēmušies veicināt pusvadītāju ekosistēmas attīstību un starpnozaru sadarbību. Tāpat plānots stiprināt Latvijas lomu globālajās piegādes ķēdēs, pilnveidot izglītību un pētniecību pusvadītāju tehnoloģijās. Ko šī memoranda paplašināšana nozīmē industrijai un kāds ir šīs nozares potenciāls, stāsta Rīgas Tehniskās universitātes inovāciju prorektore Liene Briede.
„Tās potenciāls ir milzīgs, ņemot vērā, ka Latvijā ir senas saknes elektronikā. Pēdējo 20, 30, 40 gadu laikā mums ir bijuši ļoti lieli uzņēmumi, kas strādā šajā nozarē. Skatoties, kā attīstās vairāki virzieni, pēdējais lielais lēciens ir mākslīgais intelekts [nozarei ir potenciāls]. Mūsu kompetence ir caur pusvadītāju pārraidīt ātrāk datus, sasniegt maksimālu dati pārraides ātrumu, ietaupot enerģiju.”
Arī LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis uzsver memoranda lielo nozīmi, kas ļaus cīnīties par vietu ekskluzīvā zinātnes kategorijā:
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X