Pasaules mazāko izstāžu zāli Aizputē tagad papildina virtuāla galerija. Līdzās jau tā neparastajai izstāžu zālei, kurā var ielūkoties tikai caur atslēgas caurumu, tagad tapis digitāls atslēgas caurums, kurā, izmantojot papildinātās realitātes lietotni "ART+", šobrīd var iepazīties ar četriem mākslas darbiem.

Virtuālā galerija izveidota sadarbībā ar mākslinieku un pētnieku biedrību “ASTE. Art, Science, Technology, Education”.

Pasaules mazākā izstāžu zāle jau ieguvusi skatītāju atpazīstamību un kļuvusi arī par tūrisma objektu Aizputē, jo, kāpēc gan, braucot cauri mazpilsētai, nepiestāt pie traktiera vēsturiskās ēkas, ko biedrība “Linmeijers” pakāpeniski restaurē. Ēka ikdienā pašlaik nav publiski pieejama sabiedrībai, bet tās iekšpusē var ielūkoties caur atslēgas caurumu, kur atrodas pasaulē mazākā izstāžu zāle – 10 cm liels stikla kubs. Divu gadu laikā jau notikušas 13 miniatūras izstādes, stāsta biedrības “Linmeijers” pārstāvis un izstāžu zāles saimnieks Vilis Brūveris.

Pašlaik to ar saturu piepildījusi māksliniece Maija Demitere, kura uzmanību pievērš tieši ūdens ekosistēmas problēmām. Kinētiskais mākslas darbs "Pārmaiņu mikrokosmoss", kas ietilps mazajā stikla kubā, aicina domāt par ūdens piesārņojuma problēmām, turpina autore.

Māksliniece Maija Demitere atklāj, ka papildinātās realitātes mazā galerija ir vēl viens veids, kā parādīt jauno mediju mākslinieku darbus, kas runā par dažādām aktuālām tēmām - par mentālās veselības problēmām, vides jautājumiem un citām. Virtuālās galerijas radīšana bijis izaicinājums.

Pasaules mazākās izstāžu zāles virtuālā galerija izveidota sadarbībā ar mākslinieku un pētnieku biedrību “ASTE. Art, Science, Technology, Education”.

Virtuālajā galerijā šobrīd apskatāmi četri digitālie mākslas darbi.

Annas Priedolas un Santas Frances darbs “Ko Tu dari, lai saglabātu veselo saprātu?” aktualizē mentālās veselības jautājumus, piedāvājot cilvēku ieteikumus mentālās labbūtības veicināšanai un datu vizualizācijas no smadzenēm īpaši veselīgiem produktiem.

Ivo Tauriņa “Akmens derības” ir radio mākslas darbs, kurā tiek meklēti saskares punktus starp latvisko kāzu tradīciju 20.gs. sākumā un šodien.

Maijas Demiteres un Oleksandra Sirousa mākslas darbs “Plastmasas lietus” runā par mikroplastmasas izplatību dabā un tās postošo ietekmi uz cilvēkiem un vidi, aicinot jāpārdomāt attieksmi pret ikdienas ieradumiem, preču un materiālu izvēlēm.

Ingas Šlangenas darbā “Draugi uz mūžu” tiek izcelta saikne starp cilvēkiem un viņu mājdzīvniekiem, akcentējot emocionālo un attiecību dimensiju, ko mājdzīvnieki sniedz dažādos dzīves posmos.