No kādreizējās pērles tā vēlāk kļuva par aizmirstu vietu, bet tagad ir ceļā uz savu spozmi. Vecrīgā rūpīgi pārbūvē vairāk nekā 240 gadus seno Vāgnera namu, kur reiz strādāja slavenais komponists Rihards Vāgners. Ēkas konstrukcijā neparedzēto atradumu dēļ sarežģsīto projektu plāno pabeigt pusgadu vēlāk jeb līdz 2028. gada sākumam. Turklāt desmitiem miljonu eiro vērtajiem darbiem vēl jāatrod vismaz 23 miljoni eiro. Tā stāsta nama atjaunotāji – Rīgas Riharda Vāgnera biedrība.

Darba dienas vidū vēsturiskajā Vāgnera teātrī valda darba duna. To rada ap 30 būvnieku, kuri katrs savā vietā urbj, nēsā būvmateriālus un koordinē darbu. Ložņājot pa stāviem, jābūt uzmanīgam – daudzviet izmētāti akmeņi, būvgruži, veci, nagloti dēļi un dažāda izmēra caurules, bet galvas augstumā stiepjas elektrības vadi. Itin visu klāj putekļi, bet grīdā un sienās vietumis ir izdauzīti caurumi.

Vienā no vietām vairāki būvnieki rosās ar cilvēka augumā lielu urbšanas iekārtu uz kāpurķēdēm. Mašīnas sānā ierīkotajā datorā speciālisti ievada veikt noteiktas darbības. Turpina uzņēmuma „Skonto Construction” būvdarbu vadītājs Igors Grigorjevs.

„Dotajā brīdī notiek grunts pastiprināšanas kolonnas stiegrojuma iestrāde. Tiek izveidots urbums, kurā tiek ieguldīts stiegrojums. – Vai tas ir ilgs process? – Nosacīti vienai kolonnai aizņem līdz pusdienai. – Cik ir tādu kolonnu? – Pāri 300 šajā zonā.”

Kopā ar būvniekiem un nama atjaunotāju – Rīgas Riharda Vāgnera biedrības vadītāju – Māri Gaili apskatu arī Teātra zāli otrā balkona līmenī. To gan patlaban pateikt nevar, jo telpa, kurā no griestiem nokarājas apmetums, teātra zālei ir diezgan šaura. Jāatzīmē, ka spēlēt izrādes šajā zālē pārtrauca tālajā 1863. gadā, kad atklāja Latvijas Nacionālās operas un baleta namu.