Kārļa Skalbes pasaku "Caur skursteni" 2004. gadā Latvijas Radio studijā ieskaņojusi aktrise Inga Alsiņa.

... Mazajam, priecīgajam Eņģelītim, kurš staigā pa visām mājām un Laimes mātei palīdz izdalīt dāvaniņas, pašā Ziemassvētku vakarā gadās pagalam nejauka ķibele: viņš ieķeras skurstenī un netiek ne uz priekšu, ne atpakaļ. Viss taču būtu bijis tik labi: darbu pabeidzis, vakarā viņš atgrieztos savā zvaigžņu mājā, ja vien nebūtu tā lieta ar desu. Ar kādu desu? Nu, ar to Laimes desu, kuru visi kāro, bet kura nevienam netiek... Jo kas gan ir laime? Tikai vilinājums, bet nekad - piepildīšanās.

Kopā ar Laimes māti Eņģelītis iet no mājas uz māju, līdz nonāk kādā nabadzīgā dzīvoklī, kur dziestošo ogļu gaismas mestajās ēnās sēž nabaga vīrs un viņa sieva. "Kur gan staigā Laimes māte, ka pie mums nekad neiegriežas," nopūšas sieva. Te notiek brīnums: Laimes māte stāv viņas priekšā! Lai teicot trīs vēlēšanās, viņa piepildīšot itin visu. Nabaga sieva, būdama izsalkusi, vēlas tikai vienu: "Kaut uz oglēm ceptos desa!" Eņģelītis - viens, divi! - jau ir augšā skurstenī un noņem Laimes desu, kuru tur no gada uz gadu glabā vecs, skaudīgs rūķis.

Par sievas vieglprātību, izšķērdējot Laimes mātes dāvātās vēlēšanās, pagalam sašutis ir vīrs: "Kaut tā sasodītā desa tev deguna galā karātos!" Vai lieku reizi jāatgādina, ka arī šī vēlēšanās piepildās? Turklāt tā ir jau otrā! Eņģelītim atkal jārāpjas skurstenī, jo desa un sievas deguns ir nesavienojamas lietas... Taču notiek pavisam traki: saniknotais vīrs notiekošajā vainojot Eņģelīti, sviež viņam ar malkas pagali un pārsit Eņģelītim spārniņu!

Vai tiešām jaukā Ziemassvētku nakts viņam būs jāpavada skurstenī?! Viņš raud rūgti un skaļi - nu, gluži tāpat kā ielas zēns, kurš pazaudējis saubagotos grašus...

Nezi', kā nu būtu klājies Eņģelītim, ja pēkšņi visā notiekošajā nebūtu iejaucies lāga skursteņslauķis... Izvilcis nabaga labo gariņu svaigā gaisā un izšūpojis savā cilindrā, viņa Ziemassvētku vēlmes par labo darbu ir gauži pieticīgas.

Aizkustinoša pasaka, klausāma Ziemassvētku laikā, lai pārliecinātos, ka priecīga, labiem darbiem atvērta sirds allaž tiek dāsni atalgota...