Pašiem mazākajiem Latvijas Radio klausītājiem pirms ierastās vakara pasaciņas, kas ik dienu skan Latvijas Radio 1 ēterā, Radioteātris piedāvā noklausīties ģimenes ārstes – pediatres Ievas Bērziņas sarakstītu un aktiera Edmunda Freiberga ierunātu pasaciņu par koronavīrusu.

Covid-19 izraisītais koronavīruss arī bērna pasaulē ir jauns tēls, kurš ik dienas dzīvo vecāku sarunās un ziņās, kuras var dzirdēt radio un vērot televīzijā - bērnam par to noteikti ir daudz jautājumu. Ja arī pasaka uz tiem visiem nesniedz atbildes, tā noteikti var kalpot kā ierosinājums sarunai un iedrošinājums bērnam uzzināt vairāk, uzskata autore.

Ģimenes ārste Ieva Bērziņa uzsver, ka koronavīruss ir būtiski mainījis arī mazāko bērnu ikdienu, piemēram, iespēju satikt vecvecākus un draugus bērnu laukumiņā, cilvēki vairs nevar apskaut un samīļot viens otru satiekoties un atvadoties, bērni nevar iet ar vecākiem veikalā un redz, ka daži cilvēki aizsedz sejas ar maskām un velk gumijas cimdus. Ir svarīgi bērniem saprotamā veidā izskaidrot, kāpēc tā notiek, un pasakas ir tās, caur kurām bērni iztēlojas, skaidro un izprot apkārt notiekošo.