JAUNUMS. Ar Lejaskurzemes šarmu latviešu tautas pasakas stāsta Liepājas teātra aktieri. Pasaku stāsta šī cikla skaņu režisors Liepājā Emīls Dreiblats. Režisors Andrejs Migla.

Putnu Bulbulis

Kādā valstī dzīvo ķēniņš, kam trīs dēli. Šie trīs dēli izzinājuši, ka viņpus deviņām valstīm otram ķēniņam tāds putns, kas visu padara, ko tik liek. Putns dzīvojot dārzā, zelta sprostā; sprosts karājoties trejžuburainā liepā. Vakaros putns laižoties mājā zelta sprostā pārgulēt. Bet tas svarīgākais vēl tas: putnam uz kreisas kājas naga esot mazs gredzentiņš. Kas šo gredzenu nomauc, tam putns piederot. Daudzi gājuši gredzenu maukt, bet velti.

Arī ķēniņa dēli sarunā iet. Papriekš ies vecākais brālis, viņš apseglo zirgu un taisās ceļā. Arī jaunākie brāļi apseglo savus zirgus un pavada vecāko līdz tiltam. Pie tilta vecākais brālis nolec no zirga, iecērt ar zobenu tiltam trīs robus un piekodina abiem brāļiem, lai ik dienas atjātu robus apskatīties. Ja robi balti, tad viņam labi klāšoties; ja asiņaini, tad lai steidzoties palīgā.

Cik veiksmīgi bija putna meklējumi, stāsta šī cikla skaņu režisors Liepājā Emīls Dreiblats.