Dainas Strelēvicas veidotais sarunu cikls "Ja tu esi tikai bērns". Arī dziesmu vārdus rakstījusi Daina, bet skaņās tos ietērpis komponists Valdis Zilveris. Stāstnieces lomā iejutusies aktrise Dace Vītola. 1. saruna "Pēdiņas".

Labvakar, mazais! Vai esi gatavs klausīties, ko tev stāstīšu. Tu klausīsies, protams, ar ausīm. Bet, ar ausīm, izrādās, var arī redzēt. Kāds bērns reiz teica, ka viņam patīk klausīties radio teātri, jo tad viņš redzot visskaistākās dekorācijas. Bet, lai klausoties redzētu, ir jāiepazīst lietas, daba, dzīvnieki, jāpiedzīvo notikumi un sajūtas.

Par tiem laikiem, kad mūsu vecmāmiņas bija tikai bērni, tad arī būs šie stāsti.

1. vakars.

Katram cilvēkam ir acis, ausis, pirksti, pēdas… Tieši par pēdām es tev gribu pastāstīt. Jo pēdās, izrādās, ir tādi jutīgi punkti, kas ir saistīti ar visiem cilvēka orgāniem. Tas nozīmē, ja tu staigāsi basām kājām, tad visi šie tavu pēdu punkti tiks masēti, un tas savukārt uzturēs pie veselības visus tavus orgānus – sirsniņu, nieres, aknas, plaušas, arī redzi, dzirdi un ožu. Un pie reizes, tavas pēdas, pieskaroties visam, kur vien tās ies, mācīsies un mācīs arī tevi iepazīt pasauli. Un tad tu būsi bagāts – varēsi skatoties arī dzirdēt un klausoties arī redzēt.

Reiz kādas pēdiņas ienāca šajā pasaulē pavisam maziņas mazītiņas, un tās piederēja kādai meitenītei…

Ai, cik žiglas

Mazās kājas!

Lūgtin lūdzu,

Lai tās stājas.

Tikko vēl man

Līdzās skrēja -

Jau aiz kalna

Pazibēja.