Dainas Strelēvicas veidotais sarunu cikls "Ja tu esi tikai bērns". Arī dziesmu vārdus rakstījusi Daina, bet skaņās tos ietērpis komponists Valdis Zilveris. Stāstnieces lomā iejutusies aktrise Dace Vītola. 3. saruna. "Ziemas prieki".

Sveiki, sveiki, sveiki! Diena pagājusi, atstājot atmiņā spilgtākos notikumus un sajūtas. Lai kā arī bijis, lai kā pa dienu gājis, ja tā labi padomā, atmiņā palicis tas patīkamākais, vai ne? Ja vien nav kādas lielas bēdas, mazās bēdiņas un sāpītes ātri sadzīst. Tu taču zini, ka arī tev pāri visam galvenokārt ir prieks. Prieks par visu, ko acis redz, ko var aptaustīt, iepazīt, uzzināt, vai ko garšīgu mutē ielikt. Prieks par to, ka saule spīd, sniegs snieg, lietus līst, ka puķes zied un koki vējā šalc, ka krāsainas lapas no kokiem krīt. Prieks par to, ka var skriet ārā jebkādā gadalaika dienā, viens, vai kopā ar draugiem. Tikai jāzina piemēroti apģērbties.

Tajos lakos, kad meitene vēl bija bērns, viņai īpaši patika ziemas. Kas tās bija par ziemām! Dziļi sniegi līdz viduklim un augstāk, gaisa temperatūra ap mīnus 20-25 grādiem…

Šovakar runāsim par ziemas priekiem.

Ir ziemas prieki domāti,

Lai bērni lieli augtu,

Lai smaidi sejas rotātu,

Lai vaigos rozes plauktu.

 

Un sajust īstu brīnumu

Vien var caur ziemu skrienot,

Gan tupus rāpus rāpojot,

Gan veļoties un brienot.

 

Ir ziemas prieki domāti,

Lai bērniem būtu prieki,

Kāpēc lai viņi priecātos,

To jautāt būtu lieki.