JAUNUMS! Ziedputeksnīša stāsti. Dainas Strelēvicas astoņās vakara sarunās piedalās Leļļu teātra aktieris Anrijs Sirmais. Komponists Imants Paura. 1. vakars.

Labvakar, mazais radioklausītāj! Nezinu, vai esam jau pazīstami? Domāju, ka – jā. Es esmu Ziedputeksnītis. Mani šurp atpūta vējš. Tu jau zini, kā vējš mēdz pūst, reizēm ne uz to pusi, uz kuru tu gribi iet, tad mamma tevi aiz rokas pavelk atpakaļ un pietur, lai tu neskrien pa vējam… Kad pļavās, dārzos, mežos zied koki, krūmi, puķes, tad vējš no tiem izpūš ziedputekšņus, nes tos pa gaisu, un viss gaiss ir pilns ar krāsainiem un smaržīgiem putekšņiem.

Dažus vakarus es tev ar prieku stāstīšu visu, ko esmu redzējis, dzirdējis un iepazinis. Un tu varēsi kopā ar mani ļauties vējam - lidināties pa mežu un pļavām, pirms vējš mani iepūtīs kādā drošā aizvēnī, bet tevi - sapnīšu miedziņa pasaulē.

Vispār, es ļoti gribu būt vērtīgs un noderīgs ziedputeksnis, tāds ziedputeksnis, ko bite pielipina pie savām kājiņām, aiznes uz stropu, un es kopā ar citiem ziedputekšņiem pārtopu medū. Cik patīkami iedomāties, ka tieši tu, mazais klausītāj, tad dzertu ziemas vakaros siltu tēju ar medu, un es darītu tavu miedziņu saldu un ciešu, lai tu no rīta varētu pamosties vesels, spirgts un priecīgs, un diena tev būtu pilna siltas saules pielijusi!