Ziedputeksnīša stāsti. Dainas Strelēvicas astoņās vakara sarunās piedalās Leļļu teātra aktieris Anrijs Sirmais. Komponists Imants Paura. 5. vakars.

Šovakar mēs parunāsim par vēl kādu dzīvnieciņu, par kuru vieni priecājas, bet citi nevar to ciest ne acu galā. Tās ir peles. Kādas peles tu zini? Aāā! - tu droši vien zini miega peli, ja? „ Velc pelīte, saldu miegu” - vai tādu vakara dziesmiņu tu esi dzirdējis? Varbūt Radio vakara pasaciņās? Varbūt mamma tev to pirms aizmigšanas dzied? Un pavisam iespējams, ka tu, kā jau mūsdienu tehnoloģiskā laikmeta bērns , jau no pāris gadu vecuma pazīsti arī datora peli.

Bet, varbūt tu pazīsti arī īstu dzīvu peli. Varbūt, ka vecāki tev atļauj mājās turēt un rūpēties par daudziem bērniem iemīļotu draudziņu - kāmīti vai žurciņu. Es gan nevaru iedomāties, kā viņi var justies pie tevis dzīvoklī - būrī, kā var iztikt bez gariem skrējieniem pa laukiem, pļavām, mežiem, pa ēku pagrabiem un sienām, pa lopu kūtīm, pa ziemai noglabāto kartupeļu, sakņu un dārzeņu krājumiem klētīs.