Karā ir skaidri jāpasaka, kurā pusē tu stāvi, un mūsu slavenāko komponistu attieksme liek vilties, saka Zigmars Liepiņš. Par drosmi, brīvību, mūziku un biznesu Laikmeta krustpunktā saruna ar Zigmaru Liepiņu.

"Tās šausmas jau ir ieilgušas. Sajūta, ka pārgājis viens otrā bez pauzes. Tikko bija Covid, divi gadi izslēgti no dzīves, tikko paspējām drusku atjēgties, tā sākās šis vājprāts, kas notiek ukraiņu zemē," pašreizējo situāciju komentē Zigmars Liepiņš. "Es nevaru komentēt savas izjūtas, jo turpinās tas, kas ir sācies.

Ar slimību vēl var cīnīties ar kaut kādiem medicīniskiem līdzekļiem, izvairīties, nebūt sabiedrībā, bet no kara nevar aizmukt nekur. Tas atstāj dziļu nospiedumu."

Zigmars Liepiņš "Facebook" visai tiešā valodā komentē dažādas aktualitātes, arī par karu Ukrainā daudz raksta. Un kādā ierakstā min: "Katrs mēģinājums pateikt, ka pie šī šī necilvēcīgā KARA ir vainīgs tikai Puķka un viņa morālo kropļu kliķe, nav tiesa. Vainīgi ir visa krievu tauta. Mūžīgi mūžos! Kā arī daži Latvijas komponisti."

"Šis ir laiks, kurā skaidri un gaiši jāsaprot, kurā pusē tu stāvi. Te nav, ka varam tā pa druskai. Te ir kā sieviete - vai nu ir stāvoklī, vai nav stāvoklī," arī šoreiz tieši bilst Zigmars Liepiņš. "Ja kāds komponists ir nostājies pusē, kurā ir Putina krekliņi, kā ir presē publicēts. Par Imantu Kalniņu konkrēti. Man ir žēl, ka tā ir. Tāpēc, ka es viņu pietiekošo labi pazīstu ļoti sen. Es viņu pazīstu no 70. gadu sākuma, no 60. gadu beigām. Vilties cilvēkā, kurš man ir bijis kā zināmā mērā... Nevaru teikt, ka būtu bijis Imanta Kalniņa sekotājs un fanātiķis, ka viņš man bijis elks. Es saprotu, ka visādos laikos vajadzēja... Bet kad tā patin atpakaļ, beigu beigās jau par Ļeņinu viņš rakstīja dziesmu svētku dziesmu. Tas stāsts ir, cik esmu dzirdējis, ka Imants Ziedonis to gabalu uzrakstīja bez tā Ļeņina. Jābūt ir tiešām..., grūti atrast tādus komentārus, kā tik ļoti."

"Es domāju arī, ka Paula pozīcija arī ir pavisam dīvaina. Tas, ka viņš tagad ar Ukrainas orķestri kaut ko uzspēlēja kopā, neko nenozīmē," norāda Zigmars Liepiņš. "Viņa pirmais paziņojums bija, ka miers ir vajadzīgs, bet principā no visa tā norobežojas. Ka viņam ir personiskas lietas, ka Lana [Raimonda Paula dzīvesbiedre] slimnīcā. (..) Visādi jau var gadīties ar slimību, bet pozīcija, teiksim, attiecībā pret šo Ukrainas karu, ir tāda, kas man liek šaubīties."

"Es tomēr domāju, ka tur lielā mērā spēlē lomu tas, ka droši vien bijušas pietiekoši labas attieksmes ar Avenu [uzņēmēju Pjotru Avenu], piemēram. Droši vien pēc tam pateikt, ka tie visi ir aplami, nav tik vienkārši. Man grūti zināt, bet man nepatīk, kas notiek," piebilst Zigmars Liepiņš.

Kas ir licis būt cerīgam saistībā ar notiekošo Ukrainā, redzot, cik daudz Latvijas ļaudis pieņēmuši ukraiņus pie sevis, cik miljonus ziedojuši.

"Tas runā par labu mūsu tautai, ka šajā spēlē mēs vēl neesam visu pazaudējuši," atzīst Zigmars Liepiņš.