Maestro Raimonds Pauls uzrakstījis dziesmu dzejnieka Jāņa Petera pašam pirmajam publicētajam dzejolim - "Kaist pīlādzis sniegā" un par dziesmas "krusttēvu" kļuvis žurnālists Arnis Krauze.

"Gatavojot intervijas ar Peteru un Paulu, atradu 1961.gadā Liepājas laikrakstā publicēto dzejoli, kura tapšanas brīdī Jānim Peteram bija vien 22 gadi. Secināju, ka 60 gadu garumā neviens komponists nebija mēģinājis to pārlikt dziesmā. Tad nu uzrunāju Maestro, varbūt viņam šis dzejolis dod kādu iedvesmu, un Raimonds Pauls ar prieku atsaucās," stāsta Arnis Krauze.

"Dziesma tapa nepilnas diennakts laikā, jau ieraugot dzejas rindas, Maestro man blakus sāka dungot melodiju un pierakstīt notis."

"Bet kurš dziesmu iedziedās?" vaicāja Maestro.

"Un tā bija veiksmīga sakritība, ka nākamajā rītā Radio mājā uz mēģinājumu bija atnācis aktieris Gundars Grasbergs un viņam tad komponists arī uzticēja savu jaunāko dziesmu," turpina Arnis Krauze.

Raimonda Paula jaunākās dziesmas "Kaist pīlādzis sniegā" pirmatskaņojums raidījumā "Laikmeta krustpunktā" 22.janvārī, kad uz sarunu aicināts Jānis Peters.