Laikmeta krustpunktā desmitiem izcilu Latvijas cilvēku dalījušies ar savām pārdomām. Rakstnieki un politiķi, uzņēmēji un aktieri, komponisti, bijušie prezidenti, arī ģenerāļi, žurnālisti, diriģenti un mācītāji. Karš ar bērna acīm un tagad; kā nezaudēt cerību un kur rast spēku – spilgtākās atziņas šoreiz raidījumā.

Gada garumā esam iztaujājuši gandrīz 50 cilvēkus no dažādām jomām. Tie ir rakstnieki un politiķi, uzņēmēji un aktieri, komponisti, bijušie prezidenti, arī ģenerāļi, žurnālisti, diriģenti un mācītāji. Tie ir ļaudis, kuri veidojuši Latvijas vēsturi, kuri zinoši var spriest par šodienu un kuriem ir savs skats uz Latvijas nākotni.

Kā jau daudzus, arī mūsu raidījumu būtiski ietekmēja 24.februāra rīts – Krievijas iebrukums Ukrainā. Kopš šīs dienas ar katru no mūsu raidījuma viesiem esam runājuši par Ukrainu, par mūsu atbalstu ukraiņiem, esam novērtējuši, ka šobrīd varam dzīvot drošībā un kara šausmas nav jāpiedzīvo. Bet daudzi Laikmeta krustpunktā sarunas dalībniekiem karu jau reiz ir pieredzējuši savām acīm. Aktrise Olga Dreģe raidījumā atminējās, kā maza būdama, bēgot no uzbrukuma, pakritusi uz kāda nomiruša karavīra. Režisors Ivars Seleckis stāstīja, ka pats pieredzējis krievu tanku ienākšanu Rīgā 1940. gadā. Ausma Kantāne spilgti atcerējās dienu, kad nomira Staļins.

Šoreiz raidījumā vēlreiz satiksimies ar vairākiem mūsu raidījuma viesiem – Ausma Kantāne un Edgars Račevskis jau ir aizsaukti mūžībā.