Aizvadītajā ceturtdienā no amata tika gāzts Daugavpils mērs Rihards Eigims (“Mūsu partija”). Daugavpils domes sēdē Eigima atbrīvošanu atbalstīja 10 deputāti, tostarp pieci deputāti no Latgales partijas, četri no partijas "Saskaņa", kā arī Eigima partijas "Mūsu partija" deputāte Līvija Jankovska.

“Es tikai gribētu zināt, cik laika būs vajadzīgs, lai izvēlētos jaunu priekšsēdētāju. Vienalga, kas tas būs, no “Saskaņas” vai Latgales partijas. Ceru, ka mūsu deputāti saprot, ko viņi dara,” pēc domes sēdes sacīja pats nu jau bijušais Daugavpils domes vadītājs. Jautājuma par neuzticības izteikšanu domes priekšsēdētājam un viņa atstādināšanu no amata iniciēšanu Latgales partija skaidro ar, viņuprāt, esošas domes vadības "bezatbildīgo saimniecisko politiku". Arī “Saskaņas” deputāts Andrejs Elksniņš, kas šajā sasaukumā pēc vēlēšanām divus mēnešus arī vadīja pilsētas domi, līdz tika gāzts, norādīja, ka Eigims amatam neatbilst.

Kas notiek Daugavpils pilsētas domē? Kad varētu kļūt zināms jaunais domes priekšsēdētājs, un kā varas maiņas ietekmē otras lielākās Latvijas pilsētas dzīvi?

Dodamies uz Daugavpils domi un izvaicājam domē pārstāvēto partiju pārstāvjus - Andreju Elksniņu (Saskaņa), Līviju Jankovsku (Mūsu partija) un Jānii Lāčplēsi (Latgales partija).