Vēl līdz 2. oktobrim Latvijas austrumu pierobežā notiek visaptverošās valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” aktīvā fāze, kuras laikā tiek trenēta Nacionālo bruņoto spēku vienību spēja ātri un efektīvi izvērsties uzdevumu izpildei jebkurā vietā Latvijā. Šogad šī spēja primāri tiks vingrināta Latvijas austrumu pierobežā.

Lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā, valsts aizsardzības mācības “Namejs” norisinās ciešā sadarbībā ar Valsts policiju un Valsts robežsardzi. Mācībās piedalās visas Nacionālo bruņoto spēku vienības, kā arī Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīri - kopumā piedalās aptuveni 8500 dalībnieku.

Par to cik nozīmīgas šogad ir militārās mācības skaidrojam kopā ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri Oskaru Kudli, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieku Gundaru Tropu un Valsts Robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieka vietnieku robežkontroles un imigrācijas jautājumos, pulkvežleitnantu Raimondu Kublicki.