Latgale ir viena no lielākajiem reģioniem jaunsargu skaita ziņā. Šogad Latgalē ir aptuveni 2000 jaunsargu, kas jaunsargu skaita ziņā ir otrais lielākais reģions. „Skatoties kopējos skaitļos par Rīgu, kurā ir 43 % no visa jauniešu skaita, tad labā ziņa ir tā, ka neticēsiet, bet Latgale ir otrajā vietā jauniešu skaita ziņā 17,3%. Salīdzinot ar Vidzemi, kur ir tikai 11,4%,” Latgales jauniešu interesi par jaunsardzi ciparos šoreiz raidījumā atklāj Jaunsardzes centra vadītājs pulkvedis Aivis Mirbahs. „Mēs dzirdam, ka Latgalei gan skatoties vidējo atalgojumu, gan dzīves līmeni nav tā spožākā situācija Latvijā, bet, skatoties uz šiem skaitļiem, es atkal saku, ka nākamajos 10-15 gados Latgalē ir gaidāma lielāka izaugsme nekā pārējos Latvijas reģionos.” Tāpat Aivis Mirbahs norāda, ka Latgalē jaunsardze strādā arī kā sabiedrības integrators. „Ne tikai uzņemot cittautiešu jaunsargus mūsu organizācijas rindās, bet to, ko ir parādījis pētījums, jaunsargs, kurš mājās nerunā latviski, kultivē latviešu tradīcijas savā ģimenē.

Spilgti atceros piemēru no Daugavpils, kur jaunsargs, kurš sarunājas mājās krievu valodā, aizgājis mājās jautā, kāpēc mēs nesvinam 18.novembri, un vecāki teikuši, jā, kāpēc mēs nesvinam. Un sākuši to svinēt.”

Par jaunsardzi un valsts aizsardzības mācību Latgalē, šodien raidījumā saruna arī ar Dainu Naruševiču, kas agrāk bijusi latviešu valodas  un literatūras skolotāja, bet nu ir valsts aizsardzības mācības un Jaunsargu instruktore Rēzeknes novada Kaunatas vidusskolā, arī Rēzeknes internātpamatskolā-atttīstības centrā un Rēzeknes Katoļu vidusskolā.