Šī gada pavasarī Saeimā darbu uzsāka speciāla apakškomisija Latgales problēmu risināšanai, kura paredzēja skatīt tādus konkrēti Latgales reģionam aktuālus jautājumus kā bezdarbs, demogrāfija, Austrumu robežas specifiskās problēmas un Latgales kultūras identitātes stiprināšana.

Latgales apakškomisija martā izveidota Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas paspārnē. Zīmīgi, ka tajā darbojas visi Saeimā pārstāvētie politiskie spēki. Ja 13. Saeimā no Latgales ievēlēti 14 deputāti, tad no tiem deviņi darbojas apakškomisijā. Jāpiezīmē - par apakškomisijas izveidošanu sabiedrībā bija dažādi viedokļi, arī tādi, ka tā radīta ķeksīša pēc un tai nebūs lielas jēgas.

Speciālā apakškomisija Saeimā nostrādājusi jau piecus mēnešus, dodoties arī vairākās izbraukuma sēdēs. Ko līdz šim ir izdevies panākt un kādi ir šī brīža apakškomisijas darbības rezultāti un nākotnes nospraustie mērķi, par to raidījumā runājam ar 13.Saeimas deputātiem - Latgales apakškomisijas priekšsēdētāju Edmundu Teirumnieku (Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK), Latgales apakškomisijas sekretāri Janīnu Kursīti (KPV LV) un Latgales apakškomisijas locekli Aldi Adamoviču (Jaunā Vienotība).