Jau otro reizi Latgales uzņēmēji sanāk, lai kopīgi paustu viedokli par notiekošo tautsaimniecībā. Piektdien, 22.martā Rēzeknē rit nu jau otrais biedrības "Tautsaimnieks" organizētais Latgales uzņēmēju kongress "Latgales attīstības perspektīvas". Kongresā plānots atskatīties uz uzņēmējdarbības situāciju reģionā, mazo uzņēmēju lielo konkurenci, runāt par darbaspēka nodokļiem, neapliekamā minimuma ietekmi uz iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzības mazināšanu. Uzņēmēji skars arī nebeidzamo OIK sāgu, sadales tīkla tarifus, transporta un autoceļu dažādo nodokļu un nodevu ietekmi uz Latgales uzņēmējdarbību.

Šis jau ir otrais kongress, kas vērsts uz Latgales ekonomikas ilgtspējīgu attīstību, uzņēmēju apvienošanos un pašpalīdzības iespējām. Kongresā tiks pieņemta arī Latgales uzņēmēju kopējā rezolūcija, kas tiks iesniegta Latvijas valdībai.

Pirmais šāda veida kongress Rēzeknē tika organizēts 2017.gada nogalē, arī tajā tapa rezolūcija, kas tika iesniegta M.Kučinska valdībai.

Par to kāda ietekme pirmā kongresa rezolūcijai ir bijusi uz Latgales tautsaimniecību, un kādas prasības Latgales uzņēmēji izvirzījuši valdībai šoreiz, raidījumā runāsim ar kongresa organizētāju, biedrība "Tautsaimnieks" valdes locekli, Dagdas novada pašvaldības deputātu ("No sirds Latvijai") Raimondu Niperu, Ludzas novada pašvaldības uzņēmējdarbības koordinators, arī uzņēmēju Jāni Romancānu, 13.Saeimas deputātu ("Jaunā Vienotība"), Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas pārstāvi Aldi Adamoviču, Labklājības ministrijas Parlamentāro sekretāru Robertu Spruču (KPV LV).

 

Diskusija video formā: