Ikgadējā Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks”, akcentējot latgaliskās kultūras aktivitātes, notikumus un personības, jau vienpadsmito reizi tiks pasniegta šīs nedēļas nogalē Latgales vēstniecībā GORS. Šoreiz kopumā tiks izdalītas vienpadsmit māla statuetes, kas ir krietni mazāk nekā pērn.

Kāda kopumā ir situācija ar latgalisko kultūrvidi, vai šāda balva to veicina un vai paši latgalieši ir pieteikoši aktīvi radot un vēlāk arī popularizējot savas latgaliskās aktivitātes, un vai tas viss nepārvēršas par tādu modes lietu?

Kopā ar žurnālistu Juri Saukānu studijā būs viena no Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” organizatorēm un arī Latgales vēstniecības GORS mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare. Latgalisko un tradicionālo vērtību popularizētājs Ziemeļlatgalē, Viļakas novada Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” vadītājs Andris Slišāns. Un viens no Latgles mediju pārstāvjiem, žurnālists Tenis Bikovskis, kurš procesus jau vairākus gadus vēro no malas un nereti kritiski savos komentāros izsakās sociālajos tīklos.

 

Raidījums video versijā pieejams šeit: