Laika posmā no 2018. līdz 2021. gadam Aizsardzības ministrija plāno ik gadu investēt aptuveni 50 miljonu eiro militārās infrastruktūras attīstībā, prioritāri pilnveidojot Zemessardzes infrastruktūru, kā arī sekmējot poligonu un šautuvju attīstību. Kopš pērnā gada Nacionālo bruņoto spēku militārā bāze tiek attīstīta arī nu jau bijušajā Rēzeknes novada Lūznavas profesionālās skolas kompleksā blakus iecienītai kultūras notikumu vietai - Lūznavas muižai.

Sākumā militārās bāzes izveide vietējos iedzīvotājos raisīja dažādas pārdomas – vieni pauda atzinību, ka vismaz pamestais skolas ēku komplekss tiks apdzīvots un ciematam atgriezīs dzīvību, citus bažīgus darīja iespējamā militārās tehnikas klātbūtne ciematā, kā arī žoga izbūve turpat Lūznavas centrā.

Tuvāko piecu gadu laikā Lūznavā plānots radīt Nacionālo bruņoto spēku militāro bāzi, kur tiks dislocēta Latgalē pirmā profesionālā dienesta karavīru vienība. Tāpat tuvāko gadu laikā plānots sakārtot un attīstīt reģionālo poligonu "Meža Mackeviči" Daugavpils novadā.

Cik tālu darbi pavirzījušies, vai viss norit pēc plāna, vai attaisnojušās sākotnējās iedzīvotāju bažas par militārās tehnikas pastiprinātu klātbūtni Lūznavas ciematā un arī kā veidojās Latgalē pirmā profesionālā dienesta karavīru vienība, par to visu šodien saruna ar Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieri pulkvedi Māri Simsonu, Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona komandieri majoru Oskaru Omuļi un Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba Apgādes daļas priekšnieku majoru Edmundu Zelenovu.