Jūlija sākums Latgali pārsteidza ar brāzmainām vētrām, stipru lietu, krusu, bet pagājušās nedēļas nogalē Ziemeļlatgalei pāri gāja arī virpuļviesulis, savā ceļā iznīcinot plašus mežu masīvus, vairākas kapsētas, smagi cietušas arī vairākas saimniecības. Īpaši smagus zaudējumus šī dabas stihija nodarīja Balvu novada Bērzpils pagastā, kur aptuveni trīs minūšu laikā tika pilnībā iznīcināta zemnieku saimniecība "Krastiņi", kur virpuļviesulis ne tikai pacēlis gaisā ēku jumtus, tās sagraujot, bet arī pacēlis gaisā no ēkām dažādus lielgabarīta priekšmetus, piemēram, saldētavu, kas vēlāk atrasta tuvējā laukā. Tāpat virpuļviesuļa noceltās pirts jumta daļas trāpījušas pļavā esošajai govij, to savainojot. Šī ziņa un dažādi dabas stihijas postījumu video zibenīgi pāršalca sociālos tīklus, un uz aicinājumu palīdzēt izpostītajai saimniecībai jau atsaukušies daudzi cilvēki un pat uzņēmumi. Vietējā pašvaldība cietušajām saimniecībām izmaksājusi pabalstu, kopumā 7525,00 eiro.

Šādas krīzes situācijas norāda un atgādina, ka iedzīvotājiem ir jābūt atbildīgiem un, ja ir iespēja, jāapdrošina savs mājoklis un saimniecība, jo nekad nevar paredzēt dabas postošo ietekmi.

Par dažādu dabas stihiju šovasar radītājiem postījumiem saimniecībām, lauksaimniekiem un mežu īpašniekiem šodien raidījumā runāsim ar “Latvijas Valsts mežu” Ziemeļlatgales reģiona mežkopības vadītāju Viktoru Rebli, Lauku atbalsta dienesta Viduslatvijas reģionālā lauksaimniecības pārvaldes Valsts atbalsta un LEADER pasākumu daļa vadītāju Judīti Podnieci un "BALTA" Austrumlatvijas reģiona vadītāju Aigaru Rasčevski.