Daugavpils Jēzus Sirds draudzes vikārs Dmitrijs Artjomovs ir dzimis Rīgā, studējis vēsturi Daugavpils Universitātē un teoloģiju Ļubļinas Katoļu Universitātē, Varšavas Teoloģijas Akadēmijā un Saleziāņu Pontifikālajā Universitātē Romā. Šobrīd studē teoloģiju doktoranturā Varšavā. "Teoloģija manā skatījumā, protams es vienkāršoju, tā ir filozofija, kurai jautājums par Dievu ir atrisināts, pateicoties ticības pieredzei.”

Dmitrijs ir vēl viens spilgts piemērs tam, cik multinacionāla vieta ir Latgale. Viņa tēvs nācis no Ukrainas, Hersonas apgabala, vectēvs bijis no Krievijas, vecmamma no Latgales. Jautāts, kas pēc tautības pats jūtās, Dmitrijs nevar atbildēt, vien noteikdams „ar šo jautājumu jau nesājos 40 gadus”. Viņš labprāt izmantotu eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas savulaik piedāvāto jēdzienu – latvijietis.

„Manā skatījumā, mums ir jāmeklē nevis to, kas mūs šķeļ, bet jāuzdod jautājums Latvijā – kāda ir mūsu kopīgā vērtība, kāda ir kopīgā platforma, uz kuras esam spējīgi veidot to saliedētību," Dmitrijs Artjomovs.

„Pret Putinu es neattiecos ar simpātijām, gribu uzreiz pateikt, bet es nevaru pateikt, ka man kā kristietim ir atļauts ienīst viņu. Cilvēkam, uz kur lido bumba, kura pilsēta tiek bombardēta, es varu saprast, ka viņš jūt šo naidu. Pēc tam, kad viss beigsies, kad viņš atgūs savu dzīvi, atbūvēs savu pilsētu, varbūt viņš skatīsies savādāk. Bet es varu teikt pēdiņās - es dodu viņam tiesības šīs jūtas just. Bet es kas dzīvoju šeit Latvijā, kuram nekas nedraud, es kā inteliģents cilvēks, kā kristietis, es nevaru atļaut sev noslīdēt, degradēt līdz tam, ka manas dusmas veidos manu pasaules redzējumu,” tā Dmitrijs, runājot par naidu un ar to saistītajām emocijām šobrīd cilvēkos.

„Sākot no pandēmijas sākuma es katru reizi katros svētkos teicu, ka šogad šie svētki ir īpaši, un cik man gribētos, lai šie svētki nebūtu īpaši. Un mēs redzam, šogad tie svētki tomēr būs īpaši, ar īpašu noskaņu un emocijām, labām vai sliktām.

Bet es uzskatu, ka it īpaši šajos svētkos un vispār visu savu dzīvi mums nedrīkst ļaut sevī uzvarēt zvēram, zvēram sevī sevi pašu uzvarēt!”