Pirms kārtējās un tradicionālās, nu jau trīspadsmitās skolotāju un studentu vasaras nometnes “Vosoruošona”, ko organizē Latgalīšu volūdys, literaturys i kulturviesturis školuotuoju asociaceja, skaidrojam, kāda attīstība latgaliešu valodā notikusi kopš pērnajiem kursiem, kāda attīstība notikusi valodas saglabāšanas un popularizēšanas jomā, kas attīstījies likumdošanas sfērā šajā laikā, kā arī to cik šobrīd skolā ir dzīvotspējīga latgaliešu valoda.
Raidījumā savu viedokli pauž "Vosoruošonys" organizētāja, Latgalīšu volūdys, literaturys i kulturviesturis školuotuoju asociacejas vadītāja, Nikodema Rancāna gada balvas laureāte, ikgadējo bērnu runas konkursu “Vuolyudzāni” un latgaliešu valodas un kultūrvēstures olimpiādes organizētāja Veronika Dundure, Rēzeknes 5. vidusskolas sākumskolas un novadmācības skolotāja, grāmatas/mācību līdzekļa “Gostūs pi Boņuka. Stuosti bārnim par Latgolu” līdzautore, kas šogad saņēmusi arī Boņuka balvu kā labākais izdevums/ grāmata, Aelita Andrejeva. Viņa 2017. gadā saņēmusi arī Nikodema Rancāna balvu par ieguldījumu un sasniegumiem latgaliešu valodas, kultūrvēstures un novada mācības ieviešanā un iedzīvināšanā skolas mācību vidē. Un Ilona Ratinska, divu bērnu māte, aktīva latgaliešu valodas aizstāve, kas savulaik kā Latgolys studentu centra pārstāve iesaistījusies “Vosoruošonys” organizēšanā.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X