Cilvēkiem atklāt dabu un tur notiekošo ir vieglāk ar dzīvnieku palīdzību. Tiesa, mūs vairāk interesē sensācijas. Tā Latvijas Radio atzīst Linda Dombrovska, žurnāla "Medības" galvenā redaktore.

Medības ir viņas dzīvesveids un tām veltīts ir arī raidieraksts “Šauj garām”. Raidierakstu var klausīties un arī skatīties. Līdz ar raidījumu ierakstīšanu, Linda aizraujas arī ar Latvijas dzīvnieku filmēšanu. Tiesa, lai uzņemtu profesionālas filmas par Latvijas dzīvniekiem, trūkst resursu. Bet izglītojošas filmas, viņasprāt, ir ļoti vajadzīgas, jo cilvēkiem nav izpratnes par dabas procesiem. Piemēram, daudzi stirnu uzskata par brieža sievu, krupi - par vardes vīru.

Uldis Cekulis, "VFS Films" producents, Mediju anatomijai atzīst, ka Latvijas dabas filmētājiem nekad netikt pie tādiem budžetiem, kā producentiem, kas strādā ar BBC vai "Netflix". Bet Latvijas kino stiprā puse ir atklāt indivīda un dabas attiecības. Kā labus piemērus viņš min Lailas Pakalniņas filmu "Leiputrija" un Māra Maskalāna filmu "Jumta likums". Pašlaik studijā top divas jaunas filmas, kas stāsta par cilvēku un dabas līdzāspastāvēšanu.