Kā žurnālisti pieņem lēmumus, par ko stāstīt? Kā stāstīt? Cik daudz pozitīvā, cik negatīvā rādīt pirms vēlēšanām? Žurnālisti nereti saņem pārmetumus par neobjektivitāti, īpaši jau, ja rakstītais nav sakritis ar lasītāja uzskatiem. Bet, vai uzticēšanos medijiem var stiprināt atklātība – kā tad redakcijas strādā? To skaidrojam Mediju anatomijā sarunā ar "Re:Baltica" redaktori Sanitu Jembergu.
Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica" pirms jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām uzsācis rīkot atklātas redakcijas sapulces, lai cilvēki var redzēt, kā tiek izvēlēti temati un arī padalītos ar kādu sev zināmu informāciju. "Re:Baltica" šāda mijiedarbība ar sabiedrību nav pavisam jauna lieta, jo jau pērn tā kopā ar neatkarīgo Daugavpils mediju "Chayka.lv" pilsētā nedēļas garumā atvēra mobilo redakciju. Tagad pirms vēlēšanām atvērtās sapulces bijušas Daugavpilī, Rīgā, būs arī Rēzeknē.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X