Abgunstes muižu Jelgavas novada Zaļenieku pagastā 2016. gada jūnijā sāka apsaimniekot Jānis un Asnāte Avotnieki – tobrīd vēl bijusī muižas kungu māja bija pamesta, bez ūdens, elektrības un apkures. Tagad tā no pamestas saimniecības ir pārvērtusies par viesmīlības un radošuma saliņu - te tiek svinētas kāzas un citi saviesīgi dzīves notikumi, tiek organizētas radošās amatniecības darbnīcas keramiķiem, tekstilmāksliniekiem un kokamatniekiem, un paralēli tam visam turpinās muižas ēkas rekonstrukcijas un restaurācijas darbi.

Audzinādami trīs meitas, saimnieki satikuši savu ceturto aprūpējamo – vairākus gadsimtus seno Abgunstes muižu, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Asnāte un Jānis Avotnieki tikko atzīmējuši pirmo piecgadi muižnieku kārtā, kopš saimnieko Abgunstē.

"No brīža, kad varējām apskatīt ēku, ko kā kaķi maisā bijām nosolījuši tiesu izpildītāja izsolē, no pirmās talkas, ejot cauri daudzkārt pirmajai pieredzei, ko daudzkārt dzīvē nebijām darījuši, kas ir restaurācija, interjera veidošana, dekorēšana, pavāru būšana," atklāj Asnāte Avotniece. "Branga piecgade, nonākot no mājas ar desmit sausām tualetēm un ūdeni no akas līdz naktsmītnei ar 70 guļvietām un lielām svinību telpām un topošo parku."

Abgunstes muiža ir slavena ar saviem kaķiem. Sarunā Asnāte Avotniece atklāj, ka muižā šobrīd ir desmit kaķi, bet ir progresija, jo muižā nāk klāt jauni projekti, kurus atnes viens no dižciltīgajiem kaķiem. 

"Būsim apstājušies pie desmit, jo lielo projektu rakstīšanā ir neliela pauze. Skaisti visus var apsēdināt pie apaļā galda, īsti vietu vairāk nav," bilst Asnāte Avotniece.

Kaķiem ir izveidota pat sava portretu zāle, kur ar katru var iepazīties. Kaķi muižā ir laimīguma un veiksmes faktors.

"Arī atverot durvis tik daudziem viesiem un vārda tiešā nozīmē izlaižot cauri savai mājai tik daudz enerģijas, jūtam, ka kaķi mums palīdz attīrīt māju, kad tas ir vajadzīgs. No otras puses - arī pievilināt viesus. Tāds kā mārketinga rīks. Kaķu barību mēs norakstām mārketinga izdevumos," bilst Asnāte Avotniece.

Četrpadsmit gadi projektu vadībā privātajā un nevalstiskajā sektorā devuši iespēju radīt biedrību, kas pastāv par sevi, dod darbu, saglabā kultūras mantojumu, restaurējot un piešķirot jaunu kultūras vietas lomu Abgunstes muižai. Brīdī, kad Asnāte un Jānis Avotnieki pieteikušies Abgunstes muižas izsolē, ēku no iekšpuses pat nebija redzējuši, ļāva tikai ieskatīties pa logiem.

Šobrīd Asnāte Avotniece ir Abgunstes muižas saimniece un biedrības " Radošuma meka"  projektu vadītāja. Asnātes "rokās" muiža plaukst un zeļ. Nevar nepieminēt, ka liela nozīme muižas attīstībā ir Asnātes un Jāņa desmit kaķiem jeb muižas sargenģeļiem. Gada laikā muižā tiek rīkoti vairāk kā 200 pasākumi un svinības. Asnātei mīļa aizraušanās ir slēpošana. Ikdienā viņa nelieto glutēna un piena produktus.

Asnāte Avotniece saka: „Patriotisms nav tikai īss uzliesmojums, kas rodas, jūtot līdzi savējiem sportā. Patriotisms ir ilgtermiņa apņēmība, darīšana, lietu uzlabošana Latvijā.”