“Kvadrifrons". Pēc šī gada "Spēlmaņu nakts" nominācijām šis vārds nu ieguvis prestižu profesionālajā teātra vidē. Un pelnīti pār viņu galvām plīvo "Vecmāmiņu valsts" karogs. Un kur vecmāmiņas tur arī mazmeitas un ar vienu no viņām arī šī vakara tikšanās Monopolā. Aktrise Ance Strazda.

Ances Strazdas izglītības bagāžu veido Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola, Latvijas Mākslas akadēmija scenogrāfijas apakšprogrammā un Latvijas Kultūras akadēmija, gan aktiermākslas, gan kultūras menedžmenta specialitātē. Tam visam ir atsauce Ances paveiktajos darbos. 2011. gadā saņēmusi zelta medaļu Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē par labāko studentu ekspozīciju. Līdz šim nospēlējusi teju 20 lomu teātra iestudējumos, radījusi koncepcijas vērienīgiem projektiem un pati tos arī vadījusi, tostarp savas vidusskolas 70 gadu jubilejas salidojumu un absolūti savu sirdsdarbu – teātra izrādi “Dvēseļu Utenis” Dirty Deal Teatro 2017. gadā, kas pēcāk “Spēlmaņu nakts” ceremonijā saņēmusi divas balvas, arī kā “Gada izrāde”.

Divas “Spēlmaņu nakts” nominācijas par aktierdarbu ir arī Ancei pašai, un šogad nomināciju “Gada lielās formas izrāde” izpelnījās Ances un viņas domubiedru grupas – teātra trupas “Kvadrifrons” – izrāde “Vecmāmiņu valsts”.

Ance mīl suņus un ir piedalījusies sociālajā kampaņā “Acis iet skolā”, prot labi gatavot ēst, šogad veidojusi scenogrāfiju un kostīmus Dailes teātra izrādei “Sidraba šķidrauts”, bet tagad risina pasaules glābšanas uzdevumus jaunā detektīvseriālā bērniem “Emī un Rū”.