Latvijas Nacionālā teātra mājas lapā lasām, ka aktrise Zane Jančevska ir teātrī kopš 1986. gada. Pirmajās lomās maksimāli izmantots viņas liriskais temperaments, meitenīgā pievilcība un staltā stāja, ļaujot spēlēt mīlētājas un varones - Šillera Mariju Stjuarti, Remarka Patrīciju Holmani „Trīs draugos”, Raiņa Leldi, tomēr viena no spēcīgākajām jaunības gadu lomām ir Antonija Rūdolfa Blaumaņa „Skroderdienās Silmačos”.

Atsevišķi minamas lomas darbos, kurās atklājas spēcīgas latviešu sievietes, radot sajūtu, ka viņa turpina kādas kuršu cilts atzaru līdz pat mūsdienām, jo tā kā tautastērpu nēsā Zane Jančevska, tā latviešu teātrī to nedara neviens cits. Pie šīm lomām pieder jau pieminētā Antonija, tāda ir Emīlija Benjamiņa „Sfinksā”, Julgi „Indriķa hronikā”u.c.

Spēju un paliekošu popularitāti Zane ieguva, atveidojot galveno lomu Vara Braslas filmā „Aija”, par šo darbu saņēmusi arī „Lielo Kristapu”.

Paralēli aktrises darbam Zane studējusi etnomuzikoloģiju, bakalaura darbā pētījusi muzicēšanas tradīcijas Ēdolē un tagad vada bērnu folkloras kopu skolā un folkloras kopu „Ēdol’s ķist” pieaugušajiem.

Zane Jančevska jau no 14 gadu vecuma, būdama jaunākā no visiem, mācījusies skatuves mākslu Tautas kino aktieru studijā. 1986. gadā O. Krodera vadībā absolvējusi Liepājas teātra aktieru kursu un tajā pašā gadā sākusi strādāt Nacionālajā teātrī, kur strādā vēl šobrīd.

Pati Zane reiz tekusi, ka viņa nekad neesot bijis aizrautīgs, interesants, temperamentīgs bērns, dziedāt un dzejolīšus lasīt gan paticis, un citiem bērniem paticis tos klausīties. Vecāki likuši Zanei pie klavierēm sēdēt un vingrināties 

Paliekošu popularitāti Zane ieguva, atveidojot galveno lomu filmā "Aija". Par darbu saņēmusi "Lielo Kristapu". Interesanti, ka aktrise ir pirmā šīs balvas saņēmēja. Lielākoties Zanes lomas ir spēcīgas, kaislīgas un bieži liktenīgas sievietes, ko noteikusi ne tikai aktrises krāšņā āriene un nostādītā, zemā balss, bet arī skatuviskais temperaments un perfekcionisms darbā.

2019. gada pavasarī apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni.

2017. gadā Zane uzsākusi ko jaunu – studijas Latvijas Mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģijas nodaļā un šobrīd vada bērnu un pieaugušo folkloras kopu. Kad Zane ir laukos, viņai patīk vērot kokus, augus un dabu.