Skaistuma karaliene un Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs. Jautāsiet, kas tiem kopīgs? Monopola atbilde - raidījuma viešņa. Smalkas zāles un paklāji, dzīvnieku mājas un brīvdabas parks. Saruna ar Zooloģiskā dārza valdes locekli Aneti Bilzēnu.

Kā iet Zooloģiskajam dārzam?

"Zooloģiskais dārzs ir 21. gadsimta vidus gaidās. Tas nozīmē, ka mēs esam izstrādājuši Rīgas domē ir apstiprināta un mēs esam uzsākuši jauno Rīgas Zooloģiskā dārzā stratēģiju, ko mēs saucam par "māsterplāna 20-35 realizāciju". Tas faktiski nozīmē, ka mēs saglabājam visu to fantastisko vēsturisko, kas mums jau ir. Tās vērtības, kas mums jau ir, mēs viņus izceļam saulītē, bet mēs to pasniedzam 21. gadsimta veidolā," atklāj Anete Bilzēna.

"Te ļoti palīdz "mans draugs" Konfūcijs, kurš faktiski saka - tu vari stāstīt, tu vari rādīt, neviens to neatcerēsies, bet iesaisti un tava ideja tiks saprasta un tavu ideju atcerēsies," turpina Anete Bilzēna. "Un tāds faktiski būs arī Rīgas Zooloģiskais dārzs gadsimta vidū. Viņš būs absolūti un pilnībā iesaistošs, jo

no 21. gadsimta viedokļa zooloģiskais dārzs, kā jau minēju, tas sen vairs nav izstāde, dzīvnieku izstāde. Tas ir par un ap to, kas notiek uz planētas. Tas ir par viedokļu maiņu, tas ir, par izpratnes maiņu, par paradumu maiņu. Un mēs paši sakām, tas ir tāda avārijas izeja atpakaļ dabā."

"Tieši tas vēsturiskais piesitiens un tā vēsturiskā teritorija, kas ir šobrīd 20 hektāri, kurus mēs apdzīvojam. Un mums pilnīgi pietiek ar to, lai tajā pašā teritorijā izveidotu visu to, ko mēs tagad redzam, ko mēs varam izveidot. Jo Mežaparks jau pats par sevi ir ārkārtīgi ainavisks. Ķīšezera krasts ir fantastiska vieta, kur veidot šos jaunās dabas un dzīvnieku  vides, es negribētu pat teikt ekspozīcijas, bet jaunās mājvietas, kurās varēs viesoties arī cilvēks. Mēs nepaplašināmies, mēs pārveidojamies," stāsta Anete Bilzēna.

Anete Bilzēna ir rīdziniece, Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza valdes locekle un biznesa jomas līdere ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi dažādās uzņēmējdarbības nozarēs.

Pamatizglītību Anete ieguvusi Rīgas 2. vidusskolā, bet studiju gadus aizvadījusi Latvijas Universitātē un Rīgas Ekonomikas augstskolā, kur Anete ieguvusi maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā un uzņēmumu un iestāžu vadītāja kvalifikācijā un Latvijas Universitātē maģistra grādu ekonomikā.

Anetes profesionālā darba pieredze saistās ar stratēģiskās plānošanas procesu, efektīvu pārmaiņu vadības metodiku, lojalitātes programmu izstrādi un mārketinga plānošanas un realizācijas modelēšanu. Pirms darba Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā Anete darbojusies “Baltijas Sporta auto” valdē, kā arī “Lifestyle Alliance” grupā. Lielu savas dzīves daļu Anete veltījusi arī skaistumkopšanas zīmola “Kolonna” izaugsmē. 

Ārpus darba lietām, Anete ir asu izjūtu cienītāja - ar draugiem iemīļojusi ceļojumus uz dažādām nepārbaudītām pasaules vietām, piemēram, Tibetu, Āfriku un dažādiem kalniem.