Latvijas Vieglatlētikas savienība 2025. gadā viņu atzina par labāko taku skrējēju Latvijā. Par disciplīnu un iedvesmu sev un citiem Monopolā saruna ar Aneti Švilpi.
Vai šodien esat gana izkustējušies? Tas, cik vienam ir pietiekami, bet citam jau pār mēru, lai paliek katra paša ziņā. Kustībai ir nozīme, un arī pati kustība var kļūt par nozīmīgu daļu no ikdienas un pat dzīves. Šīs sarunas viešņa nupat ir saņēmusi Latvijas Vieglatlētikas savienības apbalvojumu kā 2025. gada labākā skrējēja. Iespējams, ka daudziem tas ir jaunums, ka ir arī kategorija taku skriešanā. Cik populārs un cik sarežģīts vai prasošs ir šāds sporta veids, ko daudzi vismaz amatieru līmenī drīzāk sauktu par dzīvesveidu, par to saruna ar sportisti, kura vairākkārt uzvarējusi Siguldas kalnu maratonā, pamanījusies izcīnīt godalgas daudzviet Eiropā. Viņas pieveikto distanču garums mēdz būt dažāds - no pārdesmit līdz pat 170 kilometriem. Bet taku skriešanā pavisam noteikti ir jārunā ne tikai par attālumu, bet par augstuma metriem, par taku sarežģītību un ko tik vēl ne. Ne tikai pati skriešana ir viņas superspēks - jau krietnu laiku Anete Švilpe kopā ar savu taku skriešanas kolēģi Andri Ronimoisu vada sarunu ierakstu "Supervaroņu sarunas".
Raidījumā skan:
- Jonah Kagen – „God Needs The Devil”
- Imagine Dragons – „Whatever it Takes”
- Glass Animals – „A Tear in Space”
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.


Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X