Iespējams, Ukrainas karš restartē mūsu mīlestību arī pret savu valsti. Šī vakara viesis to dara līdz kaulam un tamdēļ vaicā citiem par mīlestību, drosmi un pašaizliedzību. 2022. gada "Eiropas cilvēks Latvijā", "Tviterkonvoja" izveidotājs Reinis Pozņaks.

"Lai cik tas jocīgi neizklausītos, es šajā pasaulē pēc 24. februāra jutos stipri labāk, nekā tajā materiālajā dzīvē, kur tu skrien kā vāveres ritenī, pēc kaut kādām materiālām vērtībām dzenoties, jo tā vajag, tā ir pieņemts. Savukārt

šobrīd ir atgriezušās, manuprāt, īstās vērtības un naudai tiešām nav tāda nozīme. Naudu, protams, joprojām ir svarīgs instruments, un es bez naudas arī nevarētu neko Ukrainai palīdzēt, bet šobrīd tas ir instruments, nevis nevis mērķis, atzīst Reinis Pozņaks.

Un šis "instruments" ir palīdzējis ar "tviterkonvoja" starpniecību Ukrainai nogādāt 1118 automašīnas. Un savā ziņā notiek arī brīnumi.

"Nemitīgi notiek šādas sakritības, mans uzdevums ir netraucēt tam visam notikt. Precīzi tā tas arī darbojās, kad atnāk nereāli pieprasījumi, kur liekas ka mēs nevaram nekā palīdzēt. Pēkšņi tev pagalmā iebrauc tieši tas, kas ir vajadzīgs, kāds ir tieši tajā brīdī izdomājis, ka viņam tieši šis ir jāziedo. To [var teikt] gan par automašīnām, gan droniem, gan ģeneratoriem. Jebkas. Lietas risinās pašas no sevis, un tas arī dod tādu optimismu, ka tev ir sajūta, ka ir lielais plāns, ka labais uzvarēs. Ir kaut kāds lielais plāns, kas  darbojās un mēs kaut kādu nejaušību vai apstākļu sakritības dēļ esam kļuvusi par šī plāna rokām, ar kurām tas tiek darīts," atzīst Reinis Pozņaks.

Reiņa Pozņaka dzīves ceļi lielākoties bijuši saistīti ar auto pasauli - apguvis automehāniku Rīgas Valsts tehnikumā, sācis strādāt "Volkswagen" centrā Rīgā. Strādājot tur, Reinis sācis arī aktīvi braukt un piedalīties rallijos kā stūrmanis.

Vēlāk Reinis gan aptuveni 10 gadus darbojies reklāmas nozarē, taču pēc tam atgriezies pie auto - bijis līdzīpašnieks kartingu hallei. Kādu laiku darbojies arī kā sabiedrisko attiecību konsultants.

Paralēli tam, Reinis daudz darbojies arī Latvijas Automobiļu federācijā: kā kartinga komisijas vadītājs, rallija komisijas padomes loceklis, apelācijas tiesas tiesnesis, kā arī sacensību komisārs.

Arī Ukrainai Reinis sniedz ar auto saistītu palīdzību, kopā ar "Tviterkonvoju" gādājot tai mašīnas dažādām vajadzībām.

Pagājušajā gadā Reinis ticis atzīts par Eiropas cilvēku Latvijā!

Reinis Pozņaks iepriekš viesojies arī raidījumā Krustpunktā: