„Vividly” ir viens no pirmajiem uzņēmumiem Baltijā, kas 2015.gadā aizsāka darbību ar virtuālās realitātes tehnoloģiju lietojumu arhitektūrā un pilsētplānošanā. Šobrīd uzņēmums piedāvā jau daudz plašāku produktu un pakalpojumu klāstu un palīdz klientiem rast labāko tehnoloģiju lietojumu.

Uzņēmuma vadītāja Gunita Kuļikovska ir lietpratēja arhitektūrā, pilsētbūvē un pilsētplānošanā. Viņas vārds ir atrodams žurnāla „Forbes” talantīgāko jauno cilvēku sarakstā „30 under 30”(„30 talanti līdz 30 gadiem”), viņa ir uzstājusies TEDx un žurnāls “Archipreneur” nodēvējis viņu par vienu no septiņām iedvesmojošākajām uzņēmējām arhitektūras jomā. Pēc studijām Milānā Gunita sapratusi, ka viņu neinteresē vienkārši teritorijas plānošana, bet interesē veidot pilsētas sajūtu, vibrāciju un piedzīvojumu.

Jautāta, ka viņa ieteiktu ieteiktu mainīt Rīgā, pēc neilgas pauzes Gunita atzīst, ka tas ir ļoti atbildīgs jautājums

"Man jau vienmēr gribas ķerties klāt procesiem. Es lielajā bildē skatos, kā tas viss notiek kopā, neatkarīgi no tā, vai mēs kādu vietu sakārtotu, vai kaut kādus atsevišķus elementus sakārtotu, tie, iespējams būtu īstermiņa risinājumi," atzīst Gunita Kuļikovska.

"Ilgtermiņā, man šķiet, jāmaina mūsu attiecības starp pašvaldību un iedzīvotājiem. Kas tad ir pilsēta. Mēs sakām gudrā pilsēta. Pilsēta nekļūs pati gudri tikai tāpēc, ka viņai ir gudrākas ielas vai pieturas, vai jauni tablo, bet kļūs gudrāka, ja ir iedzīvotāji, kuri vēlas veidot sev vidi apkārt un vēlas sarunāties ar citiem iedzīvotājiem. Tā ir viena būtiska lieta, kas atšķir varbūt tādu attīstītu pilsētu no varbūt tādas, kur tas buksē," uzskata Gunita Kuļikovska.

"Otra lieta ir redzēt varbūt pāri tikai fiziskajiem izkārtojumam pilsētā. Esmu novērojusi lielu komunikācijas trūkumu starp, piemēram, jaunuzņēmumiem, kas dzīvo savā globālajā pasaulē, viņiem kaut kā trūkst piesaistes tam praktiskajam, tam kvartālam, tai kafejnīcai ap stūri. Man liekas, ka tas arī mainīsies, jo citas pilsētas ļoti cenšas tajā ieklausīties un izmanto to. Mēs varam sekot tam paraugam," turpina Gunita Kuļikovska.