Ja esat Sunšaņa kalnā Ķīnas centrālajā daļā, noteikti apmeklējiet Lidojošo mūku teātri. Šovakar Monopolā tikšanās ar  lidojošās arhitektūras autoru, kuram Latviju gribas pacelt jaunos augstumos, jo tā taču labāk un tālāk var ieraudzīt, - arhitekts Austris Mailītis.

Austris Mailītis dzimis Rīgā, kopš 2007. gada ir biroja “Mailitis Architects” vadītājs. Ieguvis arhitekta kvalifikāciju Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, bet līdztekus akadēmiskajai izglītībai vēl vienu ieguvis reālajā dzīvē, jo ar brāli kopš bērnības iesaistījies savu vecāku Ineses un Ivara Mailīšu mākslinieciskajās norisēs.

Bijis Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras vasaras skolas un RISEBA Dizaina studijas pasniedzējs, kā arī vieslektors Ūmeo arhitektūras skolā Zviedrijā.

Austris teicis, ka mēs nedrīkstam būt ieslēgti tikai savās robežās, un viņa nozīmīgāko projektu saraksts ir daudzveidīgs un ar plašu ģeogrāfisko vērienu: koka dzīvojamās un biroju ēkas rekonstrukcija Kalnciema ielā 35, Rīgā, kas tikusi iekļauta arī Latvijas kultūras kanonā, kultūras telpa “Meta-Kafe” Rīgā, Latvijas paviljons “Expo 2010” Šanhajā, Ķīnā.

Viņš uzvarējis Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra Torņakalnā projektu konkursā, sarakstu turpina “Rīga 2014” paviljons Esplanādē, Latvijas paviljoni 55. un 56. Venēcijas mākslas biennālē, Šaoliņas Lidojošo mūku tempļa jaunbūve Henaņas provincē Ķīnā, pārbūve mākslas un zinātnes centram Cēsu vecajā alus brūzī un Mežaparka Lielajai estrādei, “Ausmeņa kebabs” Rīgā, “Koku opera” Somijā un idejas autors Latvijas paviljonam “Expo 2020” Dubajā.

Saņēmis “Arhitekta pēdu” 2011. gadā par personīgu ieguldījumu arhitektūras sfērā, Latvijas Arhitektūras Lielo Gada balvu 2017, Būvindustrijas lielo balvu kategorijā Gada jaunais arhitekts 2018. Austris Mailītis ticis iekļauts 40 labāko Eiropas jauno arhitektu un dizaineru sarakstā, viņš strādā pie diriģenta Haralda Medņa mājas rekonstrukcijas, bet kopā ar domubiedriem piedāvā izveidot jaunu arhitektūras skolu Latvijas Mākslas akadēmijas paspārnē.