Oto Ozols ir dzimis rīdzinieks, audzis Āgenskalnā. Divu bērnu tēvs, ikdienā arhitektu birojā „Konvents” viņš nodarbojas ar vēsturisko ēku restaurāciju un izpēti. Sabiedrībā viņš vairāk pazīstams ar savu sirdslietu – nenogurstošu vēlmi uzlabot pilsētvidi, darbojoties biedrībā „Pilsēta cilvēkiem”.

Oto piedalījies projektā „Radi Rīgu”, kurā „Āgenskalna apkaimes” aktīvistu grupā izveidots piedāvājums krustojuma telpas transformācijai par laukumu - apkaimes centru. Oto zīmē bildes pirms/pēc ar pilsētvides transformācijas risinājumiem, lai raisītu sabiedrībā diskusijas par vidi mums apkārt. Viedokļu apmaiņa par vizualizācijās attēlotajiem iespējamiem risinājumiem ir labs veids kā pievērst uzmanību pilsētvides problēmām un sākt pārmaiņas.

Arhitekts veido arī animācijas, kuras guvušas plašu ievērību pasaulē. Animācijas pārpublicējuši pilsētplānotāji visos kontinentos, izņemot Antarktīdu. Oto mēdz doties veloekspedīcijās pa pilsētu, lai atklātu ko jaunu, kā arī garākās ekspedīcijās ārpus Latvijas. Ik gadu ģimenes ceļojums ar riteņiem ir neatņemama vasaras sastāvdaļa - Latvija, Lietuva, Igaunija, Sāremā salas, Vācija, Gotlande, Ālandu salas.

Oto patīk ceļot un gūt autentisku pieredzi, viena no šādām autentiskām ceļojuma pieredzēm bijusi Marokā apmešanās pie vietējiem berberiem un tuksneša apmeklējums. Pirms pandēmijas arī Oto ģimene ir uzņēmusi Rīgā ļoti daudz ceļotājus, jo apmešanās pie vietējiem ļauj valsti sajust īstāk, arī viņš bieži vien ceļojumu laikā izvēlas apmesties pie vietējiem iedzīvotājiem, dažkārt pie tiem, kurus jau ir uzņēmuši kā ciemiņus Rīgā.

Oto neatlaidīgi stāsta un uzbur vīziju, kādās pilsētās mēs varētu dzīvot - daudz ērtākās, drošākās, patīkamākās, ja vien  uzdrīkstēsimies nesamierināties ar pelēcību un uzdrošināsimies sapņot. Viņa vizualizācijas ir atzinīgi novērtējuši pilsētplānotāji visā pasaulē.