Labs vai slikts? Tik nepilnīgi, katram savi un nenosakāmi lielumi, tomēr mudinātājs nostāties kādā no šīm pusēm, īpaši laikā, kad aizvien biežāk, runājot par pasauli, izrunājam vārdu karš. Šovakar Monopolā Latvijas Ārpolitikas institūta Tuvo Austrumu pētniecības programmas vadītāja, zinātņu kandidāte Sintija Broka.

Sintijai Brokai ir ievērojama izglītības bagāža - ieguvusi bakalaura grādu starptautiskajā ekonomikā, maģistra grādu starptautiskajās attiecībās un diplomātijā, beigusi arī doktora studijas politikas zinātnē. Sintija studējusi arī starptautisko ekonomiku Maltas Universitātē, kā arī arābistiku Vašingtonas Tuvo Austrumu politikas institūtā. Viņa ir arī sertificēta Agile projektu vadītāja. Šobrīd Sintija ir ceļā uz vēl vienu augstāko izglītību un turpina savu izglītības izaugsmes ceļu maģistrantūrā tiesību zinātnēs Rīgas Juridiskajā augstskolā.

Karjeras laikā Sintija kā pētniece darbojusies Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecībā, jau daudzus gadus arī Latvijas Ārpolitikas institūtā, kurā vada Tuvo Austrumu pētniecības programmu. Darbojusies kā viespētniece Gentes Universitātē. Šobrīd ārpus darba Ārpolitikas institūtā kā vieslektore darbojas Rīgas Stradiņa universitātē, kā arī ir starptautisko projektu vadītāja Rīgas Juridiskajā augstskolā.