Iveta Mintāle ir Latvijas Kardioloģijas centra Ambulatorās un diagnostiskās nodaļas vadītāja. Viņa ar nožēlu atzīst, ka mirstība no sirds un asinsvadu slimībām Latvijā ir ļoti augsta, kas liecina, ka šo slimību nozīmīgākos cēloņus – augstu asinsspiedienu, paaugstinātu holesterīna līmeni – līdz šim nav izdevies nopietni ierobežot. Turklāt šīs slimības skar arvien jaunākus cilvēkus, tādēļ ārstēšanas uzlabošanai ir ne vien sabiedrības veselības, bet arī ekonomiska nozīme.

Iveta stāsta: „Ķirurgs vienmēr pacienta acīs ir varonis, viņš izoperē problēmu, un viss ir kārtībā, bet ārsts, kurš nenodarbojas ar radikālu medicīnu, tajā skaitā kardiologs, ir garlaicīgs, viņš visu laiku atgādina, ka jādzer zāles, jākustas, jādomā par ēdienkarti, par svaru… Cilvēki pat nenojauš, ka tādējādi viņi aiz rokas tiek aizvesti garām insultam un infarktam.”

Iveta ir saņēmusi Ārstu biedrības balvu nominācijā „Gada cilvēks sabiedrības veselībā”. Un vēl. Iveta ir aizrautīga ēst gatavotāja, vīnu pazinēja un ceļotāja.