Savulaik Ilzi ļoti ietekmējis Jura Podnieka uzņemtais materiāls par filipīniešu tradicionālajiem ārstiem, kuru viņa noskatījusies 13 gadu vecumā. Juris rādījis filmu nelielam draugu lokam, un mamma meitu bija paņēmusi līdzi. No filipīniešu tradicionālā ārsta teiktā Ilzei palika atmiņā tas, ka vajag apvienot zināšanas, nevis pretnostatīt Rietumu un tradicionālo medicīnu. Tāpēc Ilze ir par integrālu un iekļaujošu pieeju.

Ilze Aizsilniece jau kopš trīs gadu vecuma zināja. Viņai bija piecpadsmit gadu, kad sāka jau strādāt slimnīcā par sanitāri. Tagad Ilze Aizsilniece ir beigusi Latvijas Medicīnas akadēmiju, mācījusies Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, studējusi Londonā veselības sistēmas vadību, no 1993. gada strādā par ģimenes ārsti, bet 2018. gadā ievēlēta par Latvijas Ārstu biedrības prezidenti.

Viņa uzskata, ka ārsts un pacients ir komanda, kas darbojas kopā, labs rezultāts ir iespējams tikai tad, ja katrs izdara savu darba daļu. Pašai harmonijā palīdz noturēties fiziskas aktivitātes, iespēja būt dabā, Latvijas apceļošana, grāmatas un mūzika.

Kopā ar domubiedriem viņa nosūtījusi vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, norādot, ka bažas raisa iecere paredzēt kriminālatbildību par aicinājumu neievērot Covid-19 ierobežojumus. Saņemtā atbilde bijusi ļoti korekta.

"Es domāju, ka mēs nedrīkstam pazaudēt demokrātiju un vārda brīvību. Dažādi barometri pasaulē rāda, ka Covid-19 dēļ demokrātija ir ievērojami mazinājusies pagājušajā gadā. Arī vārda brīvība ir ievērojami mazinājusies.

Ja kāds cilvēks izsakās pret Covid ierobežjumiem, lai taču viņš izsakās, mēs stāstām, kāpēc ir šie ierobežojumi, mēs skaidrojam, mēs izglītojam. Bet vienkārši aizliegt un sodīt ir atgriešanās pagātnē, tā ir atgriešanās tādā totalitāras valsts domāšanā," uzskata Ilze Aizsilniece.

Ilze ir vides aktīviste un dabas draugs, viņa darbojusies Pasaules veselības organizācijā un viena no Lielās talkas iniciatorēm un Talkas izglītības programmas vadītāja.

"Talkas palīdz ne tikai sakārtot apkārtējo vidi, bet arī ļauj dzīvot veseliem un priecīgiem," uzskata Ilze Aizsilniece.

Bērnībā viņa apguvusi arī čella spēli un mūzika viņai ir tuva joprojām.