Latviskais pagānisms un cilvēka uguntiņa. Ar pavasara saulgriežu vieglumu šovakar Monopolā svinam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Mūsu viešņa etnomuzikoloģe, grupas "Tautumeitas" līdere un ģimenes folkloras studijas "Garataka" vadītāja Asnate Rancāne.

Izglītību etnomuzikoloģijā Asnate Rancāne ieguva Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Apguvusi arī vijoles, kokles, kā arī stabuļu spēli. Asnatei mūzika dzīvē bijusi klātesoša jau kopš mazotnes, uzaugusi folkloristu ģimenē. Tomēr bērnībā un jauniešu gados Asnate aktīvi nodarbojusies ar sportu – sporta vingrošanu – un domājusi ar to saistīt arī savu nākotni.

Tomēr pusaudžu gados Asnates dzīves ceļš sācis virzīties dziļāk mūzikas pasaulē – uz Rīgas Doma kora skolu, kurā sākušās arī Asnates pirmās apzinātās gaitas mūzikā. Tam sekojušas studijas arī Mūzikas akadēmijā.

Savas karjeras laikā Asnate darbojusies vairākās grupās un sastāvos – folkloras kopā “Grodi”, sevis veidotajā folkloras studijā “Garataka” un etnogrupā “Tautumeitas”, kas izpelnījusies atzinību ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē – pat Japānā un Austrālijā. Kopā ar Staņislavu Judinu izveidojusi arī duetu un izdevusi albumu  “Op. 2”, kā arī sadarbojusies un radījusi dziesmas kopā ar “Prāta vētru”.

Mērķtiecīga, apņēmīga un sirsnīga – tā par Asnati izsakās draugi.