Cīņas mākslu skolotāja Volfganga Vintera ceļš uz kung-fu apgūšanu sākās pēc incidenta bērnībā, kad viņu piekāva. Tagad viņš ir cīņu skolotājs un dēvē to par romantisku profesiju - mācīt bērniem bruņniecības principus. Audzēknis nāk pie stipra cilvēka mācīties pārliecību par saviem spēkiem. Lielāks spēka potenciāls glabājas elastīgā domāšanā un spējā ātri pielāgoties apstākļiem. Spēja atzīt savas kļūdas ir viens no šīs elastības indikatoriem.

Augsts pašvērtējums ir tāds, kuru nav vairs jāpierāda apkārtējiem. Tas vēsta: „Es esmu labs un taisnīgs.” Tātad stiprais ir labs. Viņš aizstāv, iedvesmo un atbalsta. Viena no Volfganga atziņām ir: „Kad stabilizējam savu fizisko ķermeni, enerģētisko sistēmu un garīgo pasauli, mēs atrodam savu centrālo asi. Asi, uz kuras būvēt savu dzīves māju. Mēs iemācāmies mācīties no dzīves un rodam līdzsvaru un stabilitāti – patiesu iekšēju mieru.”

Austrumu cīņas mākslām Volfgangs ir uzticīgs jau vairāk nekā 20 gadus. Viņš atzīst, ka cīņa, kā nekas, ir saistīta ar nāvi. Un cilvēkiem ir bail no nāves un kauna.

"Ja mēs apzināmies nāvi, apzināmies, ka katrs treniņš, katrs dzīves brīdis ir nedaudz pieskaršanās nāvei, tu ar viņu sāc sadraudzēties un šīs bailes pamazām atkāpjas. Tas, nav vienkārši, bet skaidrs ir tas, ka fundamentāli cīņas mākslas palīdz izprast lielākās bailes," skaidro Volfgangs Vinters. "Bet par kaunu ir tā, ka cīņā cilvēks nevar samelot, viņš nevar izlikties par labāku. Ir tikai absolūta atklātība un absolūtas atklātības situācijā kauns nepastāv."

Vaicāts, kādi bērni pie viņa trenējas, Volfggangs Vinters atzīst, ka tie ir bērni, kurus viņu vecāki mīl.

"Bērnus lielākoties atved vecāki, reklāma ir galvenokārt vecākiem, un tie ir tādu vecāku bērni, kuri mīl savus bērnus, kuri grib viņiem dot saturu un kuri grib, lai viņi savu dzīvi nodzīvo pilnvērtīgi. To esmu novērojis," norāda Volfgangs Vinters.

Viņš kolekcionē oriģinālo zīmolu sporta apavus, džinsu bikses un jakas. Viņam labi padodas zīmēt sporta kurpes ar zīmuli. Zīmējumu ir ļoti precīzi. Viņam patīk lakoniski izteikties, tā izsmalcināti un literāri, kā arī izdomāt risinājumus, liekas, neatrisināmām situācijām, piemēram, sakraut daudz mantas mazā mašīna. 

Vēl viens no talantiem, kas piemīt Volfgangam, viņš māk slīpēt koka grīdas un durvis. Draugu atzinums - darbojas gluži kā profesionālis.

"Mans spēks ir nevis vienā vingrinājumā vai vienā fiziskā īpašībā, vai garīgā īpašībā, bet daudzpusībā. Es patiesi stiprs kļuvu tad, kad sāku nenoliegt sevi un nenoliegt visas savas puses. Viena no tām ir mākslinieciskā, kur ilgi meklēju kā izpausties," atzīst Volfgangs Vinters.

Mākslinieciskais un radošums ienāk arī nodarbībās, kuras viņš vada.

"Bet cilvēks kā persona, kuram patīk skaistais, dizains, māksla, mūzika, kas nav askētiska pasaule kā cīņas mākslas, es  pat teiktu, ka tā ir mana sievišķā daļa, kuru es apzinos, kad es to apzinājos, es kļuvu stiprs," uzskata Volfgangs Vinters.