Monopols ir studijā taisnā ceļa no darbnīcas. Mums iespēja iepazīsties ar jaunas automašīnas radīšanas procesu un pašu prototipu. Cik tālu esam šī auto ikdienas ceļā, vaicājam vienam tā izgudrotājiem - SIA "Vāģi" vadītājam Ali Jansonam.

SIA “Vāģi” direktors, auto entuziasts un četru bērnu tētis Ali Jansons mācījies Rīgas Angļu ģimnāzijā, vēlāk - Rīgas 3. arodskolā.

Ar autosportu aizrāvies jau kopš jaunības dienām. Savu autosportista karjeru Ali sāka 1998.gadā, startējot autokrosā. Vēlāk braucis arī rallijā ar pašbūvētu "Subaru" un guvis uzvaru 2010. gada Latvijas čempionātā rallijsprintā.

Mīlestība pret ātrām automašīnām un sportu Ali noveda pie SIA “Vāģi” dibināšanas 2007.gadā. 

5. septembrī Ādažu poligonā tika prezentēts SIA “Baltic Motorsport Promotion” un SIA “Vāģi” izstrādāta pilnpiedziņas transportlīdzekļa prototips “VR-1FOX”, kas, ņemot vērā Latvijas ģeogrāfiskos apstākļus, tiek attīstīts īpaši Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām. Tā izstrādē piedalījās arī Ali Jansons. Darbs pie prototipa izstrādes aizņēma aptuveni septiņus gadus, un ir Latvijā vēl līdz šim nebijis projekts.

“VR-1-FOX” ir militārs transportlīdzeklis ar atvērtā tipa virsbūvi, kas piemērots gan personāla, gan kravu transportēšanai, apvienojot vieglā bagija manevrētspēju ar apvidus auto izturību. Transportlīdzeklim ir četru riteņu neatkarīgā balstiekārta un regulējama pilnpiedziņas sistēma. Prototipa izstrādē maksimāli piesaistīti Latvijas uzņēmumi, lai, turpinot projekta attīstību, sniegtu papildu pienesumu Latvijas tautsaimniecībai un nodrošinātu piegāžu drošību.