Latvija ir ūdeņu lielvalsts. Šoreiz "Monopolā" par to, cik lieli un labi peldētāji esam tajos un vai aiz vasaras priekiem nestāv skarba patiesība par bojāgājušiem upēs, ezeros un jūrā.  Mūsu viešņa - biedrības "Peldēt droši" dibinātāja un vadītāja Zane Gemze.

Valmieras Viestura vidusskola, pēc tam studijas Banku augstskolā Rīgā un Lēvenas Katoļu universitātē Beļģijā - tāds ir Zanes Gemzes skološanās stāsts, bet to visu papildina daudzi kursi Latvijā, Vācijā, Ungārijā, Kanādā, Grieķijā. Apguvusi uzņēmējdarbību, menedžmentu, sporta organizāciju menedžmentu, izglītojusies drošības jautājumos NATO organizētos kursos. Zane strādājusi dažādos amatos Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijā, vairākos uzņēmumos veikusi projektu un pasākumu menedžmenta funkcijas, konsultējusi biznesa attīstības jautājumos, bijusi lektore Alberta koledžā un ir lektore Latvijas Universitātē. Kopš 2007. gada Zane Gemze ir SIA “Olimpiskais sporta centrs” valdes locekle.

Lielākais Zanes sapnis ir panākt, lai katrs bērns Latvijā mācētu peldēt, tādējādi maksimāli samazinot bēdīgo statistiku noslīkušo ziņā. Šī mērķa sasniegšanai 2018. gada janvārī pēc Zanes iniciatīvas un vērienīgas rekonstrukcijas rezultātā Olimpiskajā sporta centrā atklāts mūsdienīgākais peldētapmācības centrs, kur peldētprasmi apgūst bērni, sākot jau no sešu mēnešu vecuma, kā arī pieaugušie. Kopā ar domubiedriem 2018. gadā Zane dibinājusi biedrību “Peldēt droši”, un par tās galveno mērķi izvirzīts sabiedrībā vairot izpratni par peldētprasmi kā dzīvību saglabājošu prasmi un peldēšanas nozīmi veselības veicināšanā, fiziskās sagatavotības attīstībā un imunitātes stiprināšanā sabiedrībā kopumā.

Zane saņēmusi vairākus apbalvojumus, tostarp IV šķiras Viestura ordeni par ieguldījumu 2006. gada Rīgas NATO samita organizēšanā un Latvijas Olimpiskās komitejas pateicību par uzņēmuma dibināšanu un tā veiksmīgas darbības nodrošināšanu 2015. gadā. Zane tic, ka pie panākumiem neved tikai viens ceļš. Veiksme nozīmē smagi strādāt, un tieši darbs kuģi dzen uz priekšu.